Biblia pasażera: Rezerwacja biletów w Ryanairze krok po kroku (poradnik)
Biblia pasażera: Rezerwacja biletów w Ryanairze krok po kroku (poradnik)

Poradnik – rezerwacja biletów lotniczych Ryanair. Najnowsza wersja poradnika tutaj dostępna.
Ponieważ Fly4free.pl z każdym dniem zyskuje coraz to nowych użytkowników, a wielu z nich dopiero rozpoczyna swoją przygodę z lataniem, otrzymujemy wiele pytań dotyczących kupowania biletów lotniczych. Specjalnie dla osób, którym procedura ta wydaje się obca i trudna, postanowiliśmy stworzyć przewodnik, w którym na przykładzie Ryanaira – największej europejskiej lowcostowej linii lotniczej – pokażemy jak rezerwować loty, by przy okazji zminimalizować koszt biletu.

Typowe wątpliwości pojawiające się przy pierwszym bookowaniu biletów związane są z wszelkimi dodatkowymi opłatami typu: ubezpieczenie podróżne, bagaż rejestrowany czy opłata administracyjna. Na forum wspominacie o problemach z uzupełnianiem danych kontaktowych, wiele osób zastanawia się też czy wymagana jest karta kredytowa, co to jest kod CVV i jak uniknąć opłaty administracyjnej w Ryanair. W poniższym tekście postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Krok 1 – wybór trasy i daty:
Na stronie www.ryanair.com/pl w białej tabelce zatytułowanej „Loty” wybieramy interesujące nas połączenie z rozwijanej listy. Przykładowo, kupujemy bilet dla 1 dorosłej osoby, z Krakowa do Billund, w obie strony, w terminach 24.01.2013 – 27.01.2013. Powyżej miejsca odlotu i przylotu mamy do zaznaczenia jedną z 2 opcji: „W obie strony” lub „W jedną stronę”. Wybieramy datę odlotu i powrotu oraz liczbę pasażerów.

1

Aby móc porównywać ceny biletów w poszczególnych terminach, warto zaznaczyć opcję „Elastyczna podróż”. Aby przejść do kolejnego etapu rezerwacji należy zaznaczyć okienko „Znam i akceptuję warunki korzystania ze strony Ryanair.com”, a następnie kliknąć „Rezerwuj”. Po drodze jednak pojawi się utrudnienie dla poszukiwaczy tanich biletów (tzw. CAPTCHA), czyli ciąg znaków widoczny na obrazku, który należy przepisać w polu pod nim. Jeśli tekst jest bardzo nieczytelny, wystarczy kliknąć w niebieską ikonkę dwóch strzałek aby zmienić obrazek. Po przepisaniu tekstu, zatwierdzamy przyciskiem „KONTYNUUJ”, aby przejść do kolejnego etapu.

0

Krok 2 – Wybór godzin odlotu i przylotu:

W tym etapie rezerwacji na ekranie wyświetlone zostają wybrane przez nas loty (w górnej części ekranu odlot, w dolnej powrót). Dzień naszego lotu zaznaczony jest na żółto, pozostałe dni tygodnia – na niebiesko. Jeżeli w wybranym przez nas terminie nie ma żadnego lotu, wówczas dany dzień oznaczony jest ikonką przekreślonego samolotu.

Możemy sprawdzać ceny i godziny lotów w poszczególnych datach, klikając na kolejne dni tygodnia oraz wybierając poprzedni lub następny tydzień. Jeżeli w danym dniu mamy do wyboru kilka lotów, w sekcji „Wybierz lot” zaznaczamy dogodną dla nas godzinę, przy czym najlepiej szukać lotów z darmową odprawą online. Pamiętajmy, że wszystkie godziny lotów podane są w czasie lokalnym dla danego miejsca odlotu/przylotu!

rys2

Termin wylotu pokazany w tym przykładzie był akurat objęty promocją za 3 zł (taryfa „Cena początkowa”), dlatego w tym przypadku żadne dodatkowe opłaty i podatki nie są doliczane, natomiast lot powrotny w taryfie „Darmowy online check-in” jest zwolniony z opłaty za odprawę przez Internet, jednak objęty jest opłatą administracyjną w wysokości 28 zł. Od dnia 30 listopada 2012 r. karta MasterCard Prepaid nie zwalnia z „haraczu” w Ryanair,  natomiast przy płatności za pomocą Ryanair Cash Passport opłata zostanie odliczona w ostatnim kroku rezerwacji i tylko w przypadku lotów rozpoczynających się z Irlandii (do 1.02.2013), Niemiec (do 15.02.2013) i Hiszpanii (do 21.03.2013). Łączna cena po podsumowaniu wynosi 34 zł za RT (round trip – lot w obie strony). Po wybraniu godziny lotu powrotnego, przechodzimy do kolejnego etapu rezerwacji klikając WYBIERZ I KONTYNUUJ.

Krok 3 – Dane personalne i usługi opcjonalne:

Najpierw podajemy informacje szczegółowe dotyczące każdego z pasażerów – tytuł, imię, nazwisko. Często pojawiają się tu wątpliwości, czy powinno się wpisywać polskie znaki diakrytyczne, czy lepiej pisać wszystko w alfabecie łacińskim. W zasadzie bez różnicy, jednak używanie polskich liter nie jest zalecane. Zamienienie znaków diakrytycznych na łacińskie nie spowoduje kłopotów na lotnisku, a nawet może nas przed nimi uchronić.

W przypadku wielu linii lotniczych, system rezerwacyjny w ogóle nie przyjmuje nazwisk w polskiej pisowni. Pomijając zastąpienie polskich znaków łacińskimi literami, nazwisko musi być wpisane dokładnie w takiej samej formie jak w dokumencie, który będziemy okazywać podczas podróży (np. nazwiska wieloczłonowe). Warto sprawdzić poprawność danych przed zatwierdzeniem rezerwacji, ponieważ ich późniejsza zmiana będzie kłopotliwa i kosztowna (np. poprzez płatną infolinię Ryanair). Drobne literówki nie zmieniające znaczenia danych są dopuszczalne (np. jeśli omyłkowo wpiszemy „Katrzyna” zamiast „Katarzyna”). Natomiast zmiana imienia lub nazwiska pasażera (np. „Mariusz” zamiast „Dariusz”), jak również wszelkie zmiany dat i czasu wylotów oraz kierunków podlegają określonym opłatom.

Jeśli jest nam potrzebny bagaż, w Ryanair mamy do wyboru 2 jego warianty – o maksymalnej wadze 15 kg lub 20 kg (patrz: tabela opłat). Warto pamiętać, że bagaż rejestrowany można dokupić przez Internet w tej samej cenie przed samym lotem. Ja zwykle podróżuję z torbą podręczną, więc obok nazwiska pasażera zaznaczam opcję „0 sztuk bagażu”. Nie oznacza to, że nie mogę wziąć ze sobą walizki podróżnej na kółkach, mogącej pomieścić ubrania i miniaturki kosmetyków, które spokojnie wystarczą na 5-7 dni (i zwróćcie uwagę, że pisze to kobieta;)).

Każdy pasażer, z wyjątkiem niemowląt (chociaż wózki są przewożone bezpłatnie), może bez dodatkowych opłat przewozić na pokładzie jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm. Ze względów bezpieczeństwa, niektórych przedmiotów nie wolno przewozić w bagażu podręcznym – szczegółowe restrykcje dotyczące zarówno bagażu kabinowego jak i rejestrowego dostępne są na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Często taniej kupić szampon czy dezodorant na miejscu, niż dopłacać za bagaż, a jeśli mamy szczęście spać w hotelu, to już w ogóle nie ma problemu, bo jest prawie pewne, że codziennie dostaniemy do pokoju świeże ręczniki i saszetki z szamponem i żelem pod prysznic. Jeżeli nie planujemy długiej podróży i nie zabieramy ze sobą ciężkich, grubych ubrań, opcja lotu z bagażem podręcznym pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas spędzony na lotnisku, ponieważ możemy wówczas uniknąć stania w długich kolejkach do odprawy bagażowej. Jeżeli jeszcze nie przekonałam Was, że warto podróżować z bagażem podręcznym, odsyłam do praktycznych poradników, napisanych przez Kamila:

Oszczędzamy +100 zł na każdym locie, czyli podróż z podręcznym

Jak spakować się w bagaż podręczny na 10 dni?

Formularz rezerwacji w tanich liniach lotniczych jest zwykle tak skonstruowany, aby klient miał do wyboru jak najwięcej płatnych, z reguły zbędnych opcji fakultatywnych. Jedną z nich jest pierwszeństwo wejścia na pokład (tzw. priority boarding), którego wykupienie pozwoli nam, wraz z pozostałymi osobami, które się na nią zdecydowały, stanąć w osobnej, priorytetowej kolejce do samolotu. Mamy wtedy szansę wejść trochę szybciej na pokład, więc jeżeli komuś bardzo zależy żeby czekać na wszystkich w samolocie zamiast przed bramką, można zaznaczyć tę opcję, jednak według mnie jest ona zbędna, zaznaczam więc „Nie”. Warto zwrócić uwagę, że pasażerowie z małymi dziećmi, nawet bez wykupionego pierwszeństwa wejścia na pokład, zazwyczaj są wpuszczani do samolotu bez kolejki.

rys.3

Następnie musimy postanowić, czy chcemy wykupić ubezpieczenie podróżne. Możemy sprawdzić warunki ubezpieczenia, klikając „przejrzyj polisę”. Obejmuje ona m. in. ochronę ubezpieczeniową w przypadku odwołania lub opóźnienia lotu, pomoc medyczną w czasie trwania lotu oraz ubezpieczenie bagażu. Jeżeli jest nam potrzebne ubezpieczenie, w tym miejscu wybieramy z rozwijanej listy swój kraj zamieszkania, jeśli nie – zaznaczamy opcję „Ubezpieczenie podróżne nie jest wymagane”.

4

Osobiście nie wykupuję zwykle tego ubezpieczenia, ponieważ nawet bez niego, w wypadku nagłego odwołania lub opóźnienia lotu do dowolnego kraju UE o co najmniej 2 godziny (o ile nie zostaliśmy o tym poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem), linia lotnicza zobowiązana jest zapewnić każdemu pasażerowi bezpłatną opiekę (hotel, wyżywienie), a także zwrot ceny biletu lub alternatywny lot, a przy dłuższych opóźnieniach niekiedy nawet odszkodowanie (na mocy Rozporządzenia Komisji Europejskiej Nr 261/2004). Więcej szczegółów we wcześniejszym artykule o naszych prawach w wypadku opóźnienia lub odwołania lotu. Na dodatkowym odszkodowaniu specjalnie mi nie zależy, jeśli zaś chodzi o świadczenia medyczne, to tak czy inaczej zawsze wykupuję online inne, tańsze ubezpieczenie podróżne NNW, KL, OC (obowiązujące przez cały okres trwania podróży), można też wyrobić kartę EKUZ (ważną na terenie UE). W razie nagłej potrzeby załoga samolotu ma obowiązek udzielić pomocy medycznej każdemu pasażerowi, niezależnie od tego, czy wykupił ubezpieczenie. Ze względu na fakt, że podróżuję z bagażem podręcznym, nie ryzykuję, że zgubię go podczas lotu;)

Za dodatkową opłatą (w wysokości 47 zł od osoby za odcinek lotu) można zarezerwować przez internet wybrane miejsce w samolocie (np. z dodatkową przestrzenią na nogi – przy wyjściach ewakuacyjnych). Po zaznaczeniu tej opcji, w kolejnym etapie pojawi się schemat samolotu, na którym będzie można wybrać dostępne miejsca w rzędach objętych rezerwacją (nr 1, 2, 5, 15, 16, 17). Aby bezpłatnie zająć dobre miejsce w pozostałych rzędach samolotu wystarczy odpowiednio wcześnie stanąć w kolejce do wejścia na pokład, dlatego proponuję nie zaznaczać tej opcji.

Kolejną płatną opcją do wyboru jest sms z potwierdzeniem rezerwacji i szczegółami lotu. Po wykupieniu jednego z 2 wariantów usługi na podany przez pasażera numer komórkowy zostaną przesłane szczegóły dotyczące rezerwacji lub przypomnienie o zbliżającym się locie. Osobiście zawsze zaznaczam tu „Nie chcę otrzymywać wiadomości SMS…” i tak proponuję zrobić, jeśli dążymy do obniżenia kosztów biletu. Wszystkie informacje dotyczące dat, godzin, numeru lotu, odprawy on-line i restrykcji jakim podlega bagaż, a także ewentualnych zmian, jak również przypomnienie o konieczności odprawy online otrzymamy i tak na drogą mailową – BEZPŁATNIE;)

rys.5

Jeśli któryś z pasażerów zamierza przewozić większe przedmioty, takie jak sprzęt sportowy, instrument muzyczny lub akcesoria niemowlęce, należy zaznaczyć kolejne pole. Jeden wózek dziecięcy jest przewożony nieodpłatnie, podobnie jak wózek inwalidzki. Aby bezpłatnie zarezerwować pomoc specjalną na lotnisku dla któregoś z pasażerów (np. dla osób niepełnosprawnych), zaznaczamy odpowiednie pole. Brak wcześniejszej rezerwacji pomocy specjalnej może spowodować niedostępność tej usługi.

Po dokonaniu wyboru usług opcjonalnych, zaznaczając odpowiednie okienko, potwierdzamy, że znamy i akceptujemy Warunki i postanowienia dotyczące podróży oraz Warunki korzystania z witryny firmy Ryanair i że powiadomimy firmę Ryanair o wszelkich zmianach w swoich danych kontaktowych (takich jak adres e-mail). Aby przejść do następnego etapu rezerwacji, klikamy KONTYNUUJ. Podsumowanie naszego przykładowego lotu wygląda następująco:

rys.6

Następnie po raz kolejny zostaniemy poproszeni o potwierdzenie, że nie jest nam potrzebne ubezpieczenie podróżne na pokładzie samolotu – nie dajemy się nastraszyć i śmiało klikamy „Nie dziękuję, zaryzykuję” :)

7

Krok 4 – Dodaj sprzęt sportowy/instrumenty muzyczne/akcesoria niemowlęce / Pomoc specjalna:

Etap ten dotyczy jedynie osób, które zaznaczyły którąś z wyżej wymienionych opcji podczas rezerwacji. Jeśli nie zdecydowaliśmy się na wspomniane usługi, zamiast tego na ekranie pojawi się ostatni etap, opisany poniżej w kroku 5 – Dane kontaktowe i płatność za lot.

Natomiast osoby, które wybrały którąś z wymienionych opcji, na tym etapie rezerwacji zaznaczają konkretnie dla każdego pasażera, jakiego typu sprzęt będą przewozić lub jakiego rodzaju pomocy potrzebują. Aktualna opłata za fotelik samochodowy, krzesełko dziecięce lub łóżeczko turystyczne wynosi 48 zł/ szt. do 20 kg (za lot w jedną stronę), natomiast za sprzęt sportowy, narty i instrumenty muzyczne zapłacimy 238 zł za sztukę do 20 kg (w przypadku rowerów – do 30 kg) za każdy odcinek lotu.

Jeżeli chodzi o pomoc specjalną, jest ona bezpłatna i mamy tu do wyboru kilka opcji, np. pomoc w wejściu i wyjściu z samolotu, wniesienie/wyniesienie z samolotu, wypożyczenie lotniskowego wózka inwalidzkiego, podróż z psem przewodnikiem, indywidualne poinformowanie o kwestiach bezpieczeństwa dla osób niesłyszących itp. Z rozwijanej listy wybieramy odpowiednią opcję dla pasażera, którego ona dotyczy, zapoznajemy się z warunkami pomocy specjalnej, zamieszczonymi w dolnej części ekranu i klikamy KONTYNUUJ.

Krok 5 – Dane kontaktowe i płatność za lot:

Ufff…to już ostatni etap rezerwacji:) Ale nie będzie tak łatwo – osoby, które latały już liniami Ryanair na pewno wiedzą, że przewoźnik ten uwielbia sprzedawać podczas lotu różne rzeczy, począwszy od kuponów zdrapkowych, kalendarzy i perfum, po elektroniczne papierosy. Aby nas do tego przyzwyczaić, już w czasie rezerwacji namawia nas do zakupu torby podróżnej Samsonite za jedyne 399 zł lub miękkiej walizki za 189 zł (ale za to z darmową dostawą;)). Nagłówek sugeruje, że tylko te konkretne torby są akceptowane przez Ryanair, jednak w rzeczywistości każdy bagaż spełniający limit wymiarów oraz wagi jest dozwolony. Torby tu proponowane są co prawda zgodne ze specyfikacją i restrykcjami dotyczącymi bagażu podręcznego na lotach Ryanair, jednak podobną walizkę na kółkach można kupić w promocji w hipermarkecie za 30-50 zł, dlatego tu również proponuję zaznaczyć „Żadne”. Następnie pojawi się oferta wypożyczenia samochodu w horrendalnej cenie (nie warto przepłacać, lepiej porównać oferty i dokonać rezerwacji auta przez stronę internetową wypożyczalni), szybko klikamy więc na dole strony „Nie, dziękuję”, aby wreszcie przejść do ostatniego etapu rezerwacji.

Uzupełniamy dane kontaktowe. Ważne, aby podać poprawny adres e-mail ponieważ drogą mailową otrzymamy wszelkie szczegóły dotyczące naszej rezerwacji oraz ewentualnych zmianach. Podając numer komórkowy, zwróćmy uwagę, że 9 cyfr nie zmieści się w trzecim polu. Proponuję więc wpisać pierwszych 5 cyfr w okienku dotyczącym numeru kierunkowego miejscowości, a ciąg dalszy w ostatnim polu – zawsze tak robię i nigdy nie było z tego powodu żadnego problemu. Jeśli chcemy znaleźć się na liście subskrybentów linii Ryanair i otrzymywać newsletter drogą mailową, zaznaczamy pole „Subskrybuj!”.

rys.8

Przejdźmy teraz do płatności. Jeśli posiadamy Voucher Ryanair (rodzaj bonu upominkowego), możemy go wykorzystać, aby dokonać płatności za lot. Jeśli nie, za nasz bilet możemy zapłacić dowolną kartą kredytową lub debetową, jeżeli umożliwia ona transakcje internetowe, a co za tym idzie, posiada numer CVV (szczegóły za chwilę). Wybieramy z listy rodzaj karty, przy czym na tym etapie rezerwacji do ceny biletu zostanie doliczona „opłata za kartę kredytową” w wysokości 2% ceny biletu (wyjątkiem są tu płatności za pomocą karty MasterdCard Prepaid lub Ryanair Cash Passport). W przypadku płatności za pomocą Ryanair Cash Passport za loty rozpoczynające się z Irlandii (do 1.02.2013), Niemiec (do 15.02.2013) i Hiszpanii (do 21.03.2013), po wpisaniu poprawnego numeru tej karty, cena końcowa zostanie pomniejszona o opłatę administracyjną (€6/£6/28 zł) naliczoną w pierwszym kroku rezerwacji.

Podajemy imię i nazwisko posiadacza widoczne na jej przodzie, numer karty (pole to pomieści jedynie 19 cyfr), datę ważności, która znajduje się na naszej karcie (VALID THRU:/EXPIRES:) oraz CVV (Card Verification Value), który jest 3-cyfrowym kodem widniejącym na pasku podpisu na odwrocie karty (ostatnie 3 cyfry).

Kolejne obowiązkowe pole do uzupełnienia to adres posiadacza karty – powinien być on taki sam, jak na wyciągu karty płatniczej. Jeśli korzystamy z nie swojej karty, należy wpisać adres jej posiadacza.

rys9

Tym sposobem, w przypadku naszej przykładowej rezerwacji łączna cena lotu w obie strony (wraz z opłatą za kartę, która w tym wypadku wynosi 0 zł) to 37,00 PLN. Klikamy KUP TERAZ, a następnie pojawi się okienko z dalszymi instrukcjami, w którym potwierdzamy, że chcemy rozpocząć autoryzację płatności.

rys.10

Zgodnie z poleceniem, czekamy cierpliwie niecałą minutę na zatwierdzenie transakcji, po czym zobaczymy reklamę hoteli (zamykamy ją) i na naszym ekranie powinno ukazać się mniej więcej takie potwierdzenie z kodem rezerwacji (o statusie „potwierdzone”!!)(...)

rys.11

Gdyby w momencie dokonywania transakcji zdarzył się błąd systemu i sesja zostałaby zawieszona, należy poczekać kilka minut, po czym sprawdzić czy otrzymaliśmy e-mail z potwierdzeniem rezerwacji (również folder spam) oraz czy środki na karcie zostały zablokowane – jeśli nie, należy spróbować ponownie zabookować lot.

Kiedy opowiadam znajomym, że leciałam tu i tam płacąc np. 30 zł za każde połączenie, większość osób pyta: „Fajna promocja, ale jaka była cena końcowa?” i dużo czasu zajmuje mi przekonanie ich, że właśnie tyle ostatecznie zapłaciłam i nie doliczono do tego żadnych opłat dodatkowych i podatków. Wiele osób nie ma też świadomości, że tak zwany „bagaż podręczny”, który kojarzy się z damską torebką czy torbą na laptopa, w praktyce oznacza całkiem pokaźnych rozmiarów torbę na kółkach lub plecak, a 10 kg bagażu to naprawdę sporo.

Potwierdzenie rezerwacji zostanie wysłane na podany przez nas adres e-mail, podobnie jak przypomnienie o konieczności odprawy przez Internet (w terminie od 21 dni do 4 godzin przed planowanym terminem odlotu) i wydrukowania karty pokładowej.

Mam nadzieję, że z pomocą tego poradnika proces rezerwacji biletu pójdzie Wam jak z płatka, nawet jeśli pierwszy raz zmagacie się z bookowaniem lotów:) Gdy nabierzecie wprawy, cała procedura będzie zajmować Wam zaledwie kilka minut.

328 komentarzy

Jay

Bardzo fajnie napisane, w prosty, czytelny i zrozumiały sposób !

siudamac

kawał dobrej roboty! :) opisane szczegółowo a jednocześnie prosto…

Marcelina

Potwierdzenie rezerwacji zostanie wysłane na podany przez nas adres e-mail, podobnie jak przypomnienie o konieczności odprawy przez Internet i wydrukowania karty pokładowej.
No właśnie,wydrukowanie karty pokładowej ? czy można coś jeszcze na ten temat ?

Dorota

@Marcelina
Nie pisałam tu szczegółowo o odprawie, ponieważ poradnik dotyczy samego procesu rezerwacji lotów, a w ciągu kilku najbliższych dni planuję zamieścić kolejny artykuł – tym razem o tym, jak odprawić się on-line:) ale jeżeli masz jakieś pytanie nie cierpiące zwłoki, to wal śmiało – chętnie odpowiem;)

Marcelina

Acha,chyba już wiem,kartę drukuje się po odprawie,tak ?

Marcelina

Bezcenne te informacje,dziękuję że mogę korzystać z Waszych doświadczeń :)

Dorota

Tak, kartę drukuje się po odprawie;)

kinga

to ja sie juz nie moge doczekac poradnika o odprawie, bo za 10 dni lece po raz pierwszy i chetnie sie dowiem co i jak :)

pozdrawiam!

Mateusz

Bardzo fajne! Ja bym jeszcze prosił o proces zakupu i odprawy Wizz air’a krok po kroku :)
Pozdrawiam!

Shooz

Bardzo użyteczne informacje, dzięki!! Podnoszony jest często temat wymiany biletu w przypadku zmiany godziny/daty lotu przez Ryanaira. Czy jeżeli została zmieniona tylko godzina wylotu (o ponad 5h) a przylot bez zmian – to można wymienić oba bilety na całkiem inną trasę??

pozdrawiam

Moskap

Czy mi się wydaje, czy ktoś gdzieś tu pisał, że zamiast płacic 21 PLN
oplat za 1 odcinek- mozna zrobic tę samą rezerwację na Ryanair’a przez esky.pl bodajże i tam zapłacic przelewem (chyba)- wtedy koszt za 1 lot wynosił 11 pln. Czy coś pomieszałam ?

Hubert Olender

W przypadku zmiany godziny/daty lotu więcej niż 4 godziny, możemy lot przebukowac na termin +/- 7 dni od pierwotnego terminu na DOWOLNY lot z siatki przewoźnika. Obowiązuje tylko zasada, że jeżeli zostały nam godziny lotu krajowego zmienione to na lot krajowy możemy zamienić.

Shooz

dzięki za odpowiedź! Chciałbym doprecyzować – kupiłem bilet w dwie strony, a zmianie uległa tylko godzina jednego z lotów – czy mogę zatem wymienić oba (trochę nie opłaca mi się wymieniać tylko jednego)??

Jay

@ Moskap

11 zł opłat jest w Wizzair za 1 połączenie przy płatności przelewem bankowym.

Hubert Olender

Ryanair jest linią point to point, więc odpowiada tylko za 1 odcinek podróży, dlatego myślę, że jeśli 1 lot został zmieniony, to można zmienić tylko ten lot.

Dorota

@Mateusz
Już pracuję nad poradnikiem dotyczącym Wizz Air:)

[...] już wspominałam w poradniku Rezerwacja biletów w Ryanair krok po kroku, podobnie w przypadku linii Wizz Air, pasażerowie mogą przewozić bezpłatnie jedną sztukę [...]

Magda

Bardzo przydatny artykuł. Akurat kilka dni temu rezerwowałam pierwszy raz lot z Ryanair i miałam trochę wątpliwości czy wszystko dobrze zrobiłam (m.in. polskie znaki w adresie oraz nazwisku) i teraz jestem spokojniejsza. Lecę do Pizy za 25 zł, o czym też dowiedziałam się z Waszej strony :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

marcelina

Formularz rezerwacji w tanich liniach lotniczych jest zwykle tak skonstruowany, aby klient miał do wyboru jak najwięcej płatnych, z reguły zbędnych opcji fakultatywnych. Jedną z nich jest Pierszeństwo Wejścia na Pokład (tzw. Priority), którego wykupienie pozwoli nam, wraz z pozostałymi osobami, które się na nią zdecydowały, stanąć w osobnej, priorytetowej kolejce do samolotu.
a Airlingus wygląda to tak,że czasami pomimo że mamy bilet nie dostaniemy się na pokład,jak to wygląda w Ryanair ?

Iwan

Mam pytanie: czy jest gdzieś opcja: darmowy on-line check-in? Nie mogłem czegoś takiego znaleźć, jak nie płacić za check-in?

Kamil Lodziński

Czy checkin jest darmowy czy nie – decyduje moment zakupu biletu. Wtedy masz informację ile kosztuje bilet i ile odprawa. Bilety promocyjne zawsze są z darmową odprawą internatową.

Iwan

Dzięki Kamilu! Właśnie rozpracowuję Ryanaira :)

Erni

Zmieniono mi godzine lotu o 2,5 godziny- dostałem maila ze albo akceptuje zmianę albo zwróca mi pieniadze w postaci Voucheru podróżnego. Wybrałem tą drugą opcje. Moje pytanie czy można było ten bilet w tej sytuacji zamienic na inna trasę albo termin? Jesli tak to dlaczego nic o tym nie pisza i gdzie takiej zmiany mozna dokonac – tylko telefonicznie?

Ps. 14 dni mineło a ja nadal nie mam tego vouchera…. a potrzebuje kupic bilet…

Kamil Lodziński

Tak, można było bilet zmienić na inna trase i inny termin. Masz też prawo do zwortu gotówki.

Madzia

Witam, na czym polega odprawa on-line?

Hubert Olender

[...] Rezerwacja biletów w Ryanair krok po kroku >> [...]

jedno uzupelnienie – jesli waluta platnosci jest INNA niz waluta naszej karty, np karta w zlotówkach a placimy za lot w EUR ,
w przed/ostatnim kroku przed zaplacenien, PO wpisaniu danych/adresu wlasciciela karty , dobrze jest kliknac na informacje jaka mamy przy kwocie która ma byc pobrana z karty – i w wyskakujacym okienku ‚odhaczyc’ „zalecany kurs wymiany w-g Ryanaira”.
Poza wypadkami gdy nasza waluta nagle i bardzo spada tego dnia na wartosci,
pozwala to na zastosowanie kursu wymiany ‚naszego’ banku
(róznica rzedu kilku pkt %)

Dorota (i S-ka) dzieki ponownie za potrzebny i przydatny artykul (i strone).

A :)

Magda

Witam! Wczoraj chciałam zarezerwować bilety przez Ryanaira, ale po kliknięciu opcji „Kup teraz” wystąpił błąd systemu. Próbowałam sprawdzić czy rezerwacja została potwierdzona, ale jak wpisuję w „Zarządzaniu rezerwacją” mój adres e-mail, datę odlotu oraz miejsca skąd dokąd lecę to wyświetla mi się komunikat, że wpisuję niepoprawne dane. Jestem pewna, że dane są jednak poprawne, więc o co chodzi? Co mam zrobić w tym wypadku?
Czy jeśli do tej pory płatność nie została ściągnięta z mojej karty to oznacza, że bilety nie zostały zarezerwowane?
Mam czekać czy próbować rezerwować ponownie?
Proszę o pomoc

Ewelina

To bardzo częsty błąd w Ryanairze. Próbować ponownie.

Magda

Dzięki za odpowiedź:)
W takim razie zadam może jeszcze jedno pytanie.W momencie wpisywania w rubryce „Szczegóły posiadacza karty” numeru karty potem są dwie małe kolumny: „Po upływie miesiąca” i „Po upływie roku”. O co tu chodzi? Co trzeba zaznaczyć? Ja kliknęłam pierwsze lepsze poprzednio?

Ewelina

Data ważności karty miesiąc/rok. Jak podałaś złe, to już wiesz, czemu transakcja nie doszła do skutku :)

Magda

To teraz już wszystko jasne. Dziękuję bardzo:)

Magda

A orientujesz się może czy lepiej kupować już bilet na koniec maja czy czekać na lepszą cenę? W tej chwili co jakiś czas nieznacznie ta cena wzrasta. Jest szansa, że będzie taniej?

Ewelina
agata

mam bardzo ważne pytanie i proszę o bardzo szybką odpowiedź.
pierwszy raz zakupiłam właśnie bilet na ryanair i teraz pytanie – czy ja mam ten bilet jakoś odebrać, czy moim biletem jest ta karta pokładowa wydrukowana po odprawie online?
proszę to BARDZO PILNE

Hubert Olender

Tak, wchodzisz na pokłada samolotu okazując kartę pokładową. Więcej informacji znajdziesz>> http://www.fly4free.pl/odpraw(...)

agata

aha czyli moim „biletem” jest ta karta i żadnego innego biletu nie muszę nigdzie odbierać.
bardzo dziękuję za odpowiedź.

Marek

Co wpisać w numerze kierunkowym jak ma się tylko komórkę?
Jaki adres podać w polu „adres fakturowania” gdy korzysta się z karty BZWBK prepaid?
Czy jeśli zaznaczyłem 0 sztuk bagażu nadal mi przysługuje podręczny?

Hubert Olender

@ Marek

Telefon komórkowy można wpisać. Adres fakturowania – adres domowy może być. Tak, bagaż podręczny zawsze przysługuje.

justa

Jak mogę sprawdzić czy rezerwacja została dokonana, nie dostałam maila potwierdzającego, a na stronie ryanair’a w opcji „zarządzaj rezerwacją” wyskakuje mi komunikat: „Dane wprowadzone w celu odczytania rezerwacji nie są zgodne z zarejestrowanymi.
Sprawdź, czy informacje są poprawne, i spróbuj ponownie.”

justa

Zapomniałam dodać, że po zakończeniu rezerwacji przy jej numerze widniał status: „niepotwierdzone”

Hubert Olender

@ justa

Jeśli otrzymałaś statu „niepotwierdzone”i nie „zjdało” pieniędzy z konta, to znaczy, że rezerwacja nie powiodła się. Trzeba nowej jeszcze raz dokonać.

Marek

Dziękuję za odpowiedź.
Jeszcze jedno pytanie: jeśli w polu adres wpisałem ulicę, ale nie wpisałem numeru domu to mogą być z tego jakieś problemy?

Kamil Lodziński

@Marek: nie.

Gośka

Hej. Chciałabym zarezerwować lot za pomocą tej karty Prepaid tylko czy ktoś może wytłumaczyć mi jej dokładne działanie? Chodzi mi o to w jaki sposób pieniądze są pobierane z mojej karty, gdy płacę nią za bilety w Ryanair? Czy naprawdę wystarczy wpisać tylko kod mojej karty, aby te pieniądze pobrano? Chcę się upewnić dlatego zadaję takie pytanie.

Kamil

1) Zasilasz kartę (czyli dokonujesz przelewu na numer karty)
2) Na stronie wypełniasz formularz w którym podajesz numer karty, kod bezpieczeństwa, datę ważności.
3) Transakcja jest realizowana.

Agata

Mam pytanie. Rezerwowałam bilety w Ryanair w polu imię wpisałam tylko moje pierwsze imię i teraz się zastanawiam czy nie powinnam wpisać również imienia drugiego. Czy możne być z tym jakiś problem?
Pozdrawiam

Kamil Lodziński

Nie będzie problemów.

Patryk

Mam takie pytanie, chciałem zarezerwować bilety z alicante do poznania w cenie 28,5 euro za osobe dla 6 osób jednakże moja transakcja została odrzucona ze wzgledu na limit jednorozowej tranakcji na karcie w wysokosci 500 złoty i teraz gdy ponownie probuje cena juz 36 euro za bilet i teraz pytanie co robic, czy cena spadnie do poprzedniego pozimou czy nie ma na co liczyc, i czy mozna zwiekszyc limit jednorazowej transakcji na karcie pre paid z wbk zeby takie sytuacje sie nie powtorzyly, aha i jesli zrobie dwie rezerwacje po 3 osoby to ta druga trojka moze juz placic zupelnie inna cene, jak temu zaradzic?? z gory dzieki

Kamil

Limitu zwiększyć nie możesz. Możesz rozbić transakcję na raty. Lub zmienić kartę, na przykład na NET+ – jednak tu trzeba pamiętać o koszcie przewalutowania.

Czy bilety potanieją (wrócą do systemu) – jest to możliwe, pewności nie mam. Zależy na pewno, jak daleki jest termin wylotu, jak popularna trasa, jak atrakcyjna cena.

Jak kupować na raty pisaliśmy tu: http://www.fly4free.pl/jak-ni(...)

Patryk

Dzieki za rady, cena wróciłą do początkowej już po chwili i udało sie kupić bilety najpierw 4 pozniej 2 :)

gabi

Świetna robota ! W końcu wszystko zrozumiałam i nie będę już miała wątpliwości jak zarezerwować bilet. Teraz tylko czekam na jakąś fajną okazję.

Pozdrawiam serdecznie :)

golo

Witam Wszystkich;

Pierwszy raz kupuję bilety od ryanair i mam pytanie odnośnie odprawy online. Wybraliśmy dla 2 osób bilety do Reus pod koniec maja w cenie 59 zł. Dodatkowo została naliczone 50 zł za odprawę online. w tekście widniało 0 zł za taką przyjemność. Czy ryanair zmienił politykę odnośnie odpraw?

Guzik

Tłumaczone setki razy. Nie ma czegoś takiego jak opłąta za odprawe online. to jest częśc skłądowa biletu, ot po prostu Ryanair wymyślił sobie, ze rozbije cene biletu na bilet, podatki i koszt odprawy online. Czasem odprawa online ma koszt 0 czasem 50. Nie masz na to wpływu.

Jesli widzisz w systemie Ryanaira, ze bilet kosztuje 50 zł + 50 zł odpraw + 10 zł podatki, to po prostu widzisz, ze bilet kosztuje 110 zł.

Gośka

Do ilu dni można zapłacić za rezerwację w Ryanair? W wizzair jest to 24h, a tutaj?

Kamil Lodziński

Płatność musi być dokonana w momencie rezerwacaj. Rezerwacja w Ryanair = kupno.

maya

Witam,
a czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć czy możliwa jest zmiana imienia na bilecie ryanair? Mój narzeczony który nie jest polakiem pomylił się i wpisał Margherita zamiast Małgorzata.

Hubert Olender

http://www.ryanair.com/pl/pyt(...) + warto też skontaktować się z Ryanairem i wyjaśnić sytuację, może bezpłatnie zmienią.

maya

tak wiem, tylko że ta zmiana kosztuje 100 euro (więcej niż sam bilet!), koszmar!!! Jutro skontaktuję się z Ryanair może da się, choć nie liczyłabym na ich uprzejmość… :(

Magda

Witam,
co zrobic, jesli po zabukowaniu pojawil sie blad mejla dostalam z potwierdzeniem ale na koncie jeszcze w historii nic nie ma w zadnych obciazeniach.
Mam ten bilet czy nie?
Pozdrawiam:)
Magda

Hubert Olender

W obciążeniach na razie nie będzie, tylko w blokadach karty. Sprawdź też w zakładce „Mój lot” – zarządzaj rezerwacją w dolnej części strony Ryanaira, jaki masz status rezerwacji i czy jest zapłacona suma.

Axxx

mam zapytanie odnośnie rady:
Jeśli waluta platnosci jest inna niż waluta naszej karty, np mamy kartę w zlotówkach a placimy za lot w euro, warto odznaczyć sztywny kurs Ryanaira (jest on bardzo niekorzystny, lepszy będzie zaproponowany kurs przez nasz bank) Po wpisaniu wszystkich danych w polu płatność, klikamy na „więcej informacji” i tam odznaczamy zalecany kurs przez Ryanaira.
W polu więcej informacji mam tylko info o opłacie manipulacyjnej.
Gdzie ‘odhaczyc’ „zalecany kurs wymiany w-g Ryanaira”? Może jakiś zrzut ekranu? Będę wdzięczna

Hubert

@ Axxx

Ryan chyba już zmienił i za lot w euro nie można ustalić w jaki sposób kurs będzie obliczany. Działa to przy płatności w złotówkach.
http://www.fly4free.pl/wp-con(...)

sqnek

Witam,
chcę zarezerwować bilety Szczecin – Londyn (najlepiej około 1.08 – 15.08) jednak patrząc na ceny to nie są one najniższe (około 450zł) a można to przecież zrobić za znacznie mniejszą kwotę. I tutaj zaczyna się moje pytanie: co robić, zarezerwować bilety teraz czy poczekać może na jakąś promocje? Nie mam doświadczenia w kupowaniu biletów lotniczych a po prostu MUSZĘ tam polecieć na początku sierpnia.
Tak przy okazji sprawdzałam bilety dla wcześniejszych jak i późniejszych dat, w lipcu ceny są podobne, natomiast wrzesień i cały październik bardzo małe (45zł za sam bilet).
Pomóżcie, proszę ;)

Ewelina

sqnek, twoje pytanie nie jest związane z tematem. Zapraszamy na forum: http://www.fly4free.pl/forum/(...)

madzia

hej, właśnie chcę kupić bilet na stronie ryanair i mam problem z płatnością, a dokładnie nie mam niestety karty prepaid, więc pozostaje mi tylko płatność kartą. I tu się zaczynają schody, mam zwykłe konto w BZWBK, czy mogę płacić przy użyciu karty do tego konta? Zielona jestem w kwestiach rodzajów kart. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam wszystkich podróżników :)

Hubert

Jeśli ta karta posiada nr. CVV to bez problemu kupisz nią bilety. Przed zakupem zmień limity ilościowe/kwotowe transakcji internetowych.

Michał Stasiak

Witam mam pytanie i prosiłbym o szybkoą odpowiedz jeśli to możliwe.
Zarezerwowałem bilety do Rzymy dla 5 dorosłych osód i 1 dla dziecka czyli 6 biletów, z tym że siebie wpisałem jako ostaniego pasażera i teraz w potwierdzeniu widnieje jako chl a moja córka Adalt. Jak to zmienić i czy bede musiał ponieść jakieś koszty?
Z góry dziękuję

Hubert

Powinni bezpłatnie zmienić bez problemu. Zadzwoń do Ryanair.

Michał Stasiak

Dziękuję za odpowiedz jutro zadzwonie do Ryanaira i myśle że załatwie. Pozdrawiam

Kasia:)

Hej mam pytanko, mianowicie wykupilam bilet moim rodzicom z Gdanska do Dublina i wybralam opcje pierwszenstwa wejscia na poklad, ale po odprawie online na bilecie niama zadnej wzmianki o tym, ze takowe pierwszenstwo zostalo wykupione lot za 4 dni prosze o szybka odpowiec z gory wielkie dzieki.

Hubert

Na karcie pokładowej nie ma może słowa „PRIORITY”, tak jak pokazane w instrukcji Ryanaira? http://www.ryanair.com/pl/pyt(...)

pola

Witam.mam zarezerwowane bilety na lot ryanair.dla mnie i dzieci.chcialam sie dowiedziec czy moge zmienic date rezerwacji na 3 dni wczesniej i ile to mnie bedzie kosztowalo?

pola

dodam jeszcze ze rezerwacja jest na lot za dwa tygodnie.czytalam na stronie ryanair ze 40euro od osoby ale czy faktycznie tyle licza?musze tez jak rozumiem doplacic roznice w cenie biletu?czy dobrze zrozumialam?to jest moj pierwszy lot i niezabardzo sie orientuje dlatego bede wdzieczna za odpowiedz.

Hubert

@ pola

Tak jak wyczytałaś na stronie Ryanaira, to tak jest. Opłata za zmianę lotu od pasażera za lot w jedną stronę wynosi 40 euro.
Ponadto, należy opłacić różnicę cenową pomiędzy pierwotną ceną rejsu, a najniższą dostępną ceną nowego rejsu, obowiązującą podczas wprowadzania modyfikacji.

pola

dziękuję za odpowiedz.to ja jednak pojadę w terminie ;)

matys

POMOCY !
Zrobiłem wszystko jak trzeba przy bukowaniu Ryanaira a wyskakuje mi komunikat „numer wydania może zawierać tylko cyfry” co jest nie tak???

Agata

Witam wszystkich. Mam pytanie, może i głupie, ale to będzie dopiero mój drugi lot. Czy jeżeli zabieram ze sobą podczas loty Z Rayanarem bagaż rejestrowany (15kg) to muszę dla niego również dokonać jakiejś odprawy online, albo drukowac jakąś kartę? Z góry dziękuję za pomoc.

Hubert

Odprawiasz się normalnie online i nadajesz bagaż w odpowiednim stanowisku (punkcie zrzutu bagażu tzw. baggage drop-off point)).

Agata

Dziękuję bardzo za pomoc. Już myślałam, że coś przeoczyłam na odprawie online.

izi

Proszę mi powiedzieć czy jak sie nie wpisze drugiego imienia a mam wpisane w dowodzie to bede miec jakis problem na lotnisku?

wntl

próbuje już pół godziny dokonać rezerwacji ;/ wyskakuje albo sesja zawieszona, albo że nieudana autoryzacja karty… Do zapłacenia mam 527zł, na karcie mam 534zł i nie przechodzi ;/ 10 minut wczesniej kupowałem inny lot i przeszło, teraz niechce ;/

LKKKK

Witam

Czy w RYANAIR w tej chwili odprawa online jest koniecznoscią ?
Można z tego zrezygnować ?

Hubert

@ LKKKK

Nie jest koniecznością. Możesz odprawić się na lotnisku, tylko pamiętaj, że będzie to wiązało dodatkowo płatna.

LKKKK

Tzn ten koszt 25 PLN jest stały i nie da się go uniknąć ?
Odprawa na lotnisku jest droższa ?

Hubert

@ LKKKK

To są składniki ostatecznej ceny biletów. Mogli by równie dobrze zamienić odprawę online na opłatę paliwową. Po prostu promocyjne ceny biletów nie mają np. „opłaty EU 261″ albo płatnej odprawy online, która tak naprawdę jest bezpłatna. Dla nas, czyli pasażerów liczy się ostateczna cena biletu.
Nie da się ominąć opłaty „Odprawa Online: 25,00 PLN”, gdyż to jest część składowa biletu. Kupując bilet odprawiamy się online bezpłatnie lub na lotnisku za stosowną opłatą zgodnie z cennikiem Ryanaira.

Asia

Witam,

dzisiaj próbowalam 3h zarezerwować bilet, najpierw 2 razy odrzuciło mi płatność, potem nie wchodziła moja miejscowość (Janów Lubelski) i teraz w końcu nie wiem czy mam zarezerwowane bilety (żadnego potwierdzenia na emaila nie dostałam), a spr tego nie mogę, bo strona mi się wiesza. Czy to możliwe, że jakimś cudem kupiłam je kilka razy? Wolałabym, żeby rezerwacja nie została wykonana..

bardzo proszę o pomoc.

Hubert

@ Asia

Jeśli środki z konta nie zniknęły to znaczy, że bilety nie zostały kupione. Miejscowości wpisujemy bez polskich znaków, dlatego rezerwacja nie przeszła. Jak coś strona nie działa, to zrestartuj przeglądarkę lub ją zmień. Zerknij na poradnik: Krok 3 – Dane personalne i usługi opcjonalne:

Asia

Dziękuję :)

zielona

a ja mam takie pytanie – czy system ryanaiera powinien mi przyjąć kartę visa lub visa electron? Obie mi odrzuca..

Hubert

@ zielona

Sprawdź limity kwotowe/ilościowe transakcji internetowych.

zielona

nie mam żadnych limitów, a dodzwonić się do linii nie mogę..

Hubert

@ zielona

Nie wiem w jakim banku są te karty, ale sądzę, że te limity można bez problemu zmienić online. Była ta karta używana do zakupów online? Jeśli nie, to obstawiam limity transakcji internetowych, gdyż domyślnie są na 0 ustawione.

zielona

Karta Visa jest w pko bp, Visa Electron w mBanku – zawsze ich używam do zakupów i do tej pory nie miałam problemów. Na żadnej z tych kart nie mam limitu dziennego…

Hubert

Do zakupów online? Zaloguj się do mbanku i ustaw odpowiednie limity transakcji internetowych i powinno wszystko działać.

zielona

Ok, dzięki

Krstina

BArdzo fajnie opisany krok po kroku sposób na zakup biletu na lot. Super :) pozdrawiam autorkę

Megan

No fajnie, do tych wnioskow to mozna sobie samemu dojsc. Moze ktos napisze poradnik dla Ryanair dla poludniowej czesci Polski jak Rzeszow gdzie jeszcze nie zdazylo mi sie widziec biletow za grosze ;]

Coś mam problem z płatnością tą kartą na stronie Ryanair-a. Cały czas dostaję informację:

PŁATNOŚĆ ZOSTAŁA ODRZUCONA
Ze względu na brak autoryzacji płatności rezerwacja NIE została dokonana. Wróć do poprzedniej strony i sprawdź, czy podane informacje są poprawne. Możesz też spróbować użyć innej karty.

System wymaga ode mnie podania również adresu posiadacza karty – podaję adres, który podałem na stronie BZWBK – i jakoś płatność nadal nie chce przejść :-/

Klaudes

hej ! mam problem , zarezerwowalam bilet , pobralo mi z karty , nie wydrukowalam rezerwacji i nie dostalam maila

Ewelina Karpowicz

Swoją rezerwację odszukasz na stronie Ryanaira po numerze karty i dacie/trasie lotu.

Klaudes

znalazlam rezewacje na stronie rynairu , czyli nie ebdzie zadnego problemu jesli nie dostalam zadnego maila ? pierwszy raz cos takiego mi sie stalo a caly czas latam ta linia

negrita

Haj mam pytanko,kupilam bilet przez internet i przez pomylke wpisalam zly adres email czy to ma jakies wieksze znaczenie przy odprawie?Mam numer rezerwacji i status potwierdzono,wiec bilet jest bo sprawdzalam.Co w tej sytuacji mozna zrobic?Dzwonilam do firmy ale dodzwonic sie do nich to jak wygrac w totka lub byc obrzydliwie bogatym bo na telefon do nich tracisz fortune.Dzieki za jakas podpowiedz.

aga

pomocy!!! mam karte fly4free i chciałam kupić bilet i mam pieniądze na koncie, chce kupić bilet i pokazuje mi się taki komunikat”ze względu na brak autoryzacji płatności rezerwacja nie została dokonana” nie wiem może zły numer wpisuję karty wpisuje ten z „przodu” karty, a cvv z tyłu na miejscu z podpisem trzy ostatnie cyfry, czy robie coś źle? pomocyyyy

Hubert

@ aga

Napisz do mnie na hubert.olender@fly4free.pl

młoda

Mam pytanie.
mam skończone 16 lat i swoje konto w mbanku . Czy moge dokonać rezerwacji,a co za tym idzie płatności z mojego konta (specjalne konto dla nieletnich).Wspomne, że będe bookować bilety pierwszy raz i nie mam o tym zielonego pojęcia.

iwa

Mam pytanie Czy jeśli 15 latkowi zaznaczyłam opcję dorosły to powinnam to zmienić przed podróżą czy to nie ma znaczenia?

[...] Więcej o rezerwacji znajdziecie na stronie fly4free.pl/rezerwac(...) [...]

sylwia21

Mam wielka prosbe do was nie wiem co robic kupilam bilety jeszcze nie zrobilam odprawy przejzalam mojego maila z potwierdzeniem rezerwacji i na polu w ktorym powinnam wpisac dane syna wpisalam swoje wiec jestem jako CHD czy ma to znaczenie ?? prosze o pomoc

palcia89

witam!!
mam problem dokonalam rezerwacji ale niestety podałam zły adres email, czy da radę coś z tym zrobić. na stronie ryanair wpisuje swój numer rezerwacji i mam status potwierdzono. chodzi mi o to czy mogę zmienić ten adres email bez żadnych konsekwensji i bez kosztów dodatkowych??
Pozdrawiam

Jan

Witam! Wczoraj zarezerwowałem bilety przez Ryanaira, po kliknięciu opcji „Kup teraz” wszystko niby poszło zgodnie z planem tzn wyskoczył mi nr rejestracji informacja że jest opłacona oraz że przyjdzie mail potwierdzający. Próbowałem sprawdzić czy rezerwacja została potwierdzona, ale jak wpisuję w „Zarządzaniu rezerwacją” mój adres e-mail, datę odlotu oraz miejsca skąd dokąd lecę to wyświetla mi się komunikat, że wpisuję niepoprawne dane. Sprawdziłem czy zostały pobrane pieniądze z konta i z tego co widze to nie. Nie wiem co teraz robić. Mam czekać czy próbować rezerwować ponownie?
Proszę o pomoc

Hubert

@ Jan

Sprawdź folder spam na skrzynce pocztowej. Poza tym jeśli środki nie zostały pobrane z konta w postaci blokady na karcie to znaczy, że bilety nie zostały kupione.

gossika

witam mam problem wlasnie kupilam rodzicom bilety zeby do nas przylecieli i zrobilam gafe zamiast napisac np pani katarzyna brzeska i pan roman brzeski ja wpisalam pani katarzyna brzeski i co teraz czy mamy nie wposzcza na poklad.prosze o pomoc:(

Hubert

@ gossika

Nic się nie stanie. 2-3 literówki nie zmieniające sens nazwiska/imienia są dozwolone.

anka

Mam to samo co Jan. W SPAMIE nic nie ma, a wybrałam opcję płatności karty kredytowej Visa, gdzie w historii zobacze ew płatnośc za 2/3 dni (ING). jestem zagranicą i ciężko skontaktować mi się z jakąś infolinią. kupowalam bilety promocyjne, w jenda strone 4 w promocji, w powrotna 2 – tak bylo i nic sie nie zmienilo. moje pytanie to pewnie formalnosc, ale moj lot nie zostal zabukowany? nie chce czekac kilku dni, ceny sie zmieniaja, a sadze ze to co ryanair oferuje mi teraz jest bardzo uczciwa kwota… co robic?

WOJTAS

witam!!
mam problem dokonalem rezerwacji ale podałem zły adres email, czy da radę coś z tym zrobić? Mam jeszcze duzo czasu do lotu ale np jak chce sprawdzic swoja rezerwacje na stronie Ryanaira to nie moge, gdyz teraz sa tylko 2 opcje sprawdzania i w kazdej z nich trzeba podac adres e-mailm, z tego co pamietam wczesniej mozna bylo uzyc jednej opcji, w ktorej to wpisywalo sie nr rezerwacji ( ktory posiadam ), prosze o odpowiedz, jak mam teraz dokonac odprawy online?? z gory dziekuje :) )

Iwona

Witam , dzisiaj zarezerwowalam bilet lotniczy z ryanair , wszystko poszlo sprawnie , ale mam pytanie , czy do mojej rezerwacji moge dodac jeszcze jedna osobe? Chodzi mi dokladnie o moja córke . Rocznikowo ma juz 16 ale dokladnie skonczy je w lipcu , lot planowany jest na kwiecien , wiec wedlug dokladnej daty urodzenia wciaz bedzie miala 15 lat , a pojedynczego biletu dla 15latki na stronie ryanair nie moglam kupic ze wzgeldu na wiek pasazerki co zrobic ? skorzystac z telefonicznej rezewracji ? i czy przez to koszty biletu sie nie potroja ?

Altero

Witam!
Wie ktoś może w jaki sposób po zmianie godziny odlotu (o 2 h) można zrezygnować (zwrot środków) z biletu Ryanaira? W mailu od linii jest tylko opcja „potwierdzam zmianę godziny”, nie ma innych opcji.

piotrwiselka

Witam,

Wywaliło mi błąd na końcu odprawy online i nie mogłem zapisać karty do pdfa, czy można ją gdzieś jeszcze znaleść?

Pzdr.

bonni

Mam pytanie czy za zmiana imienia z Krystian na Krzysztof podlega pod „Opłata za zmianę nazwiska* – za pasażera 110 €”. Bardzo prosze o odpowiedz

rafał

witam mam pytanie dotyczące zmiany daty lotu jak to zrobić mam rezerwację na 04.05.2012 a chciałem przyspieszyć lot gdzie mam to zrobic i czy ze zmianą daty wiąża sie jakieś koszty dodatkowe

Hubert

@ Iwona

Tak, należy zadzwonić do Ryanair.

@ Altero

Jeśli nie ma takiej opcji pozostaje kontakt z Ryanair.

@ piotrwiselka

Tak, kartę zawsze można ponownie wydrukować logując się do swojej rezerwacji.

@ bonni

Tak.

@ rafał

Tak, koszty dodatkowe są i to całkiem spore. Wszystkie informacje znajdziesz na stronie Ryanair’a w ich cenniku.

Iza

Witam! Mam pewien problem, przed chwilą dokonałam rezerwacji biletu na stronie ryanair (po raz pierwszy) i doszłam do momentu -> plan podróży i wszystko niby ładnie mi wyskoczyło, a jednak na samym początku gdzie widnieje numer rezerwacji lotu obok mam status: NIEPOTWIERDZONE hmm pod spodem takie coś „rezerwacja nie jest potwierdzona do momentu otrzymania wiadomości email potwierdzającej dokonanie rezerwacji” i właśnie co z tą wiadomością, nic do mnie jeszcze nie doszło (adres mailowy podany prawidłowo), może ktoś wie jaki jest normalny okres oczekiwania na tego emaila? bo wydawało mi się, że powinien przyjść automatycznie zaraz po… z kolei w rubryce płatności jest „oczekujące” a pod spodem kwota płatności X zł, zapłacona kwota X zł, należna kwota 0,00 PLN… może mnie ktoś oświecić? Będę wdzięczna :)

bogusia pajak

mam prosbe potrzebuje numer telefonu RAYANERA we wloszech ,podali mi z polski ale strasznie ten numer pobiera pieniadze ,czy moze ktos zna jakis normalny numer do Itali ,przepatrzylam stronki RAYANER .IT i nie znalazlam zadnego numeru telefonu,problem ktory mam niestety musze zalatwic tu we wloszech,a jak nie to moze do polski ale zeby byl dobry,dziekuje:)

bogusia pajak

w moim imieniu zgubilam 2 litery ,zamiast bogumila napisalam bomila w rubryce pasazer ,wiem ze mozna zadzwonic do Rayanera i oni zmienia ,problwm ze ja jestem we wloszech i w polsce mi tego niechca zrobic /probowalam/do PIZY RAYANER niemam numeru telefonu ,czy moge tak zostawic ,czy koniecznie trzeba sie do nich dodzwonic,czy z niepelnym imieniem mnie wpuszcza na poklad ,odpiszcie ,dziekuje :)

biochemik

@ Axxx

Ryan chyba już zmienił i za lot w euro nie można ustalić w jaki sposób kurs będzie obliczany. Działa to przy płatności w złotówkach.
http://www.fly4free.pl/wp-con(...)

Witam!
Ja też ostatnio kupiłam loty w Euro. Nie miałam już na stronie możliwości odznaczenia kursu. Ryanair policzył bilety po kursie 4.4zł, podczasgdy kurs na ten dzień był ok.4.14.
Widzę, że znaleźli kolejny sposób by trochę dorobić. Ale kurs jaki oni narzucają to trochę przesada.

Pozdrawiam

Hubert

@ Iza

Jeśli środki pieniężne zostały pobrane z konto to wszystko powinno być OK. Zalecam jednak kontakt z przewoźnikiem skoro status rezerwacji jest niepotwierdzony.

@ bogusia pajak

Kontakt z Ryanairem jest bardzo drogi. Co do Twojej błędnej rezerwacji to 2-3 literówki nie zmieniające sens imienia/nazwiska są dozwolone.
http://www.ryanair.com/pl/pyt(...)

hana

Witam! Świetna strona gratuluję:)
2 problemy
1. próbowałam kupić bilety, wpisywałam wszystko ładnie pięknie, ale wyskakiwało mi: przepraszamy panstwa platnosc zostala odrzucona i transakcja nie jest potweirdzona
mam kartę debetową visa electron (nigdzie nie ma żadnych limitów płatności internetowych, sprawdziłam), pierwszy raz próbowalam płacić online i nic…

2. dlatego ktoś inny kupił mi bilety i tu problem ponieważ zamiast MS Hanna S… wpisał MR Hanna S… czy to będzie problem?

hana

źle piszę, już płaciłam online przecież kupowałam wiele razy na allegro.. na czacie eurobanku napisali: Karta debetowa Visa Electron nie jest dedykowana do wykonywania płatności internetowych. A na stronie ryanair’a Karta debetowa Visa Electron jest wymieniona jako ta umożliwiająca dokonywanie płatności

Janusz

Ludzie, kto może pomóc w zakupie biletów z Girony do Rzeszowa? Próbuję zapłacić kartą przedpłaconą Master Card, alełobuzy nie przyjmują.

hana

Może to kwestia banku? Mi w Eurobanku powiedzieli że moja karta nie jest do tego dedykowana.

lolo

dokonałem rezerwacji ale podałem zły adres email a zapłaciłem juz co robić teraz? ;(

Hubert

@ hana

To od karty zależy czy umożliwia transakcje internetowe.

@ lolo

Możesz zadzwonić do Ryanair lub nic nie robić. Przy odprawie podasz ten zły adres email i się odprawisz.

hana

a czy będzie problemem MR (Hanna S) przy zakupie biletów zamiast MS ? bilety kupował znajomy no i odruchowo wybrał MR, na boardingu nie ma chyba przedrostka MR/MS?

KK

a w ciągu jakiego czasu to potwierdzenie na maila przychodzi? bo ja czekam i czekam….

Justa

przez pomyłkę podałam złego meila tzn z dużych liter a normalnie mam małe i teraz nie mogę wydrukować potwierdzenia .. co zrobić ?

Beti

a ja przez pomylke podalam poczatek jednego adresu email i koniec drugiego :( czy bedzie to problem a odprawa online?? Na szczescie przed zamknieciem potwierdzenia zapisalam sobie nr rezerwacji. Czy posiadajac ten nr rezerwacji bede mogla spokojnie dokonac odprawy online?? Latam dosc czesto przewaznie Wizzairem pierwszy raz lece Ryanairem a tu taka porazka. Prosze o pomoc

Beti

Dla zainteresowanych :) nie ma problemu z blednym adresem email, dodzwonilam sie wlasnie na infolinie i bez problemu zmienili mi adres emailowy za free :)

linaa

Witam mam takie pytanie chcialabym kupic bilety na ryanair dla siebie i corki ale nie wiem jaki jej mam kupic bilet.Chodzi o to ze jak bede leciec z nia w jedna strone ona nie bedzie miec 2lat skonczonych a kiedy bedzie wracac to juz skonczy 2 lata i teraz pytanie czy musze kupowac 2 bilety dla neij 1 dla niemowlaka a drugi dla dziecka. Czy jesli teraz kupie w obiue strony to moge oba dla niemowlaka. PROSZE O DOPOWIEDZ JESLI KTOS SIE ORJENTUJE

sara

co mam zrobic status nie potwierdzony z nr rezerwacji jest

Oferty Hoteli- Do 80% Taniej!
Najlepsza Cena Gwarantowana – Znajdź Lepszą, My Zwrócimy Tobie Różnicę

N 2012-07-01 – N 2012-07-15 Zmień
Ryanair Hotels

Numer rezerwacji lotu:
ZKN25U
Status:
NIEPOTWIERDZONE

Rezerwacja nie jest potwierdzona do momentu otrzymania wiadomości email potwierdzającej dokonanie rezerwacji
Drukuj

Pamiętaj, aby dokonać odprawy online w okresie od 15 dni do 4 godzin przed planowanym terminem odlotu.
Szczegóły wylotu  — Wszystkie godziny podane według czasu lokalnego
Od Wrocław (WRO) do Alicante (ALC)Cena początkowa
N, lip 01
Lot   9882
Odlot
Wrocław (WRO)      07:20
Przylot
Alicante (ALC)      10:25
Szczegóły lotu powrotnego  — Wszystkie godziny podane według czasu lokalnego
Od Alicante (ALC) do Wrocław (WRO)Cena początkowa
N, lip 15
Lot   9881
Odlot
Alicante (ALC)      11:00
Przylot
Wrocław (WRO)      14:00
Korespondencja dotycząca zmian godzin lotów lub odwołania lotu będzie prowadzona za pomocą adresu e-mail podanego podczas dokonywania rezerwacji lotu.
Prosimy sprawdzać spam folder Państwa poczty elektronicznej, gdyż potwierdzenie rezerwacji może tam sie znajdować. Dodatkowo prosimy o uaktualnienie filtrów poczty tak, aby mogli Państwo otrzymywać korespondencję z adresu itinerary@ryanair.com.
Jeśli nie podali Państwo aktualnego adresu e-mail prosimy uaktualnić swą rezerwację online lub skontaktować się z lokalnym Centrum Rezerwacji między 72 a 24 godziny przed planowanym odlotem Obowiązek powiadomienia Ryanair o wszelkich zmianach dotyczących adresu, w tym adresu e-mail spoczywają na pasażerach.
Cena
Wrocław (WRO) do Alicante (ALC)
1 562,34 PLN
Opłata EU261
27,00 PLN
Alicante (ALC) do Wrocław (WRO)
1 634,10 PLN
Opłata EU261
27,00 PLN

Taryfy, usługi i ubezpieczenie podróżne

6 x (ETS Levy)
7,20 PLN
6 x (Odprawa online )
168,00 PLN
1 x (Pakiet SMS)
7,00 PLN
Opłata administracyjna
168,00 PLN
Kwota całkowita
Początkowa kwota całkowita
0,00 PLN

Kwota łączna
Z opłatą administracyjną
3 600,64 PLN

Nowa kwota całkowita
0,00 PLN

Płatność 1:  odrzucone
Nazwisko właściciela karty

Numer karty  MC:
XXXXXXXXXXXX3462

Kwota płatności
3600,64 PLN
Exchange rate 1,00000

Płatność 2:  oczekujące
Nazwisko właściciela karty

Numer karty  MC:
XXXXXXXXXXXX

Kwota płatności
3600,64 PLN
Exchange rate 1,00000

Zapłacona kwota
3 600,64 PLN

Należna kwota
0,00 PLN

sara

jak wyzej, to mam bilet zarezerwowany czy nie? w tych liniach kupuje pierwszy raz.

sara

prosze o pomoc

AŚKA

Witam i proszę o odpowiedz.
Mam kartę MasterCard PREpaid w BZW BK w złotówkach. Chcę kupić bilety z Edynburga do Szczecina. Cena biletów jest w funtach.Czy można jeszcze uniknąć tej opłaty za płatność kartą i czy jest mozliwość „odhaczenia” niekorzystnego kursu, który przelicza Ryanair z funta na złotówki? Wolę korzystniejszy czyli banku. Czy jest również mozliwość od razu zapłacić w złotówkach? Dawno nie kupowałam biletu i czytałam że zaszły jakieś zmiany:(

JakubJ

Zarezerwowalem bilet przez przypadek wpisujac tylko drugie imie widniejace na paszporcie. Czy w zwiazku z tym wymagana bedzie zmiana nazwiska, czy powinno przejsc? Bede wdzieczny za odpowiedz

Marcin

co zrobić jeżeli potwierdzono rezerwacje, a nastąpiła pomyłka w pisowni imienia(zamiast marcin jest marci)?

magda

witam
Mam juz kupiony bilet i bagaz 15kg. Mam pytanie czy moge dokupic 5 kg bagazu by laczna suma wynosila 20kg??? z gory dziekuje

ula

Mam dwa nazwiska ,czy wymagane jest podanie 2 nazwisk przy rezerwacji na Ryanair,bo ja podalam tylko pierwsze nazwisko,czy nie bedzie kłopotow przy odprawie?

mourie

A ja mam pytanie odnośnie kodu banku jaki trzeba wpisać przy lotach z innego kraju. Mam karte MasterCard prepaid i podaje Kod SWIFT BZ WBK: WBKPPLPP. Ale nie przyjmują. Ktoś się orientuje co tam trzeba wpisać. I wyskakuje tez błąd że może byc źle wpisany numer konta. Jednak wcześniej wpisywałam ten sam tylko że przy lotach z Polski i wszystko było w porządku.

BG

Hej, jak mogę zmienić adres mailowy? Przy rezerwacji nastąpiła literówka, więc potwierdzenie poszło na błędnie podany adres..

Jacek

Mam mały problem.Przy próbie rezerwacji zaznaczam płatność kartą MasterCard Prepaid i wyskakuje mi dodatkowa opłata administracyjna 379,63 O co tutaj chodzi?

monika

Hej!Jeśli mam jedną walizkę co mam wybrać :pierwszy bagaż (15 kg)
1 bagaż (20kg) ? To znaczy jeśli mam jeden bagaz do 15kg to i tak muszę wybrać opcję 1 bagaż (20kg), bo jest pierwszy i ostatni?Pomożcie!Tak samo z kartą Prepaid BZWBK teraz już chyba nie jest za darmo ,trzeba płacić za jej użycie ,jak za inne karty nie?

jula

witam,
a ile się czeka na e-mail potwierdzający zakup biletów na rayanair i po jakim czasie powinna zejść płatność z konta??

Peter

Witam , odnośnie poradnika, jaki adres mam wpisać w miejscu adres fakturowania, taki jak na wyciągu karty, tzn jaki, bo nie za bardzo rozumiem, chciałbym również zaznaczyć iż jak zakładałem konto w banku miałem inny(z innym adresem)dowód, lecz ostatnio zmieniłem i teraz mam dowód osobisty bez meldunku, czy może być to problem, przy zakupie biletu?.

Peter

Witam, co zrobić jeżeli adres na karcie kredytowej różni się od adresu w dowodzie osobistym?

Ala

witam!
ostatnio zabookowałam sobie bilety na listopadowy lot Ryanair’em. Wszystko zrobiłam zgodnie z Waszymi instrukcjami (bardzo przydatny artykuł :) ), na końcu wyświetliło mi się „rezerwacja potwierdzona”, dostałam maila, ale podobno nie zeszły mi pieniądze z konta. Jak myślicie: czekać i pieniądze zejdą, czy może dzwonić do Ryanaira i dopytywać ? Z góry dziękuję za odpowiedź, bo bardzo się martwię.

Czopek

świetne, dzięki!!!

ewa

jesli nie mam Numer Voucheru to co mam tam wpisac?? bo bez tego nie moge zakupic biletu

Asia

rewelacja! dzięki za pomoc! to co, do roboty ;) bilety do porto – czas start :)

magda bratek

pomóżcie jak zmienić błędnie podany adres e-mail podczas rezerwacji

marta

witam! zamowilam bilety okolo miesiaca temu na grudzien i nie dostalalam e-maila ale status mam potwierdzony i mam nr lotu (rezerwacji) i pieniadze z konta mi wzieli czy moj lot jest zarezerwowany?? kiedy dostane e-maila od ryainer?? prosze o odp:)pozdr:)

Matasial

ja mam inne pytanie, w jakim języku należy napisać maila do Ryanair, jeśli chce się anulować polisę ubezpieczeniową? Z rozpędu ja wykupiłem.

pm

możesz pisać w dowolnym języku a efekt będzie taki sam – polecisz ubezpieczony

drugie imie

mam pytanie czy bede miec problem z tym ze rezerwujac bilet podalam moje pierwsze imie ,a juz drugiego nie a ktore mam podane w dowodzie osobistym i na dowod osobisty bede leciec.Bardzo dziekuje za odpowiedz.

==> drugie imię

problemu nie będzie

Kurak

Hej mam pytanie zarezerwowałam bilet na 2 osoby wszystko pieknie ładnie.
Dostałam potwierdzenie na e-mail. Tylko problem jest w tym że nie zabrali mi jeszcze pieniędzy. Czy to ma jakiś czas na zabranie mi kasy? czy lece za darmo ;D

aga78

witam. a jak jest z opłatą transakcyjną? czy mozna ja w jakis sposob obejsc? czy jest obowiązkowa?

Daniel r

Świetna stronka,dzięki. Natomiast strona rezerwacji lotów doprowadza do gorączki. Dlatego zarezerwuje w innej firmie ten lot. Ryanair wyrzuca mnie ciągle do początku a na potwierdzenie rezerwacji czekałem ok 10minut

kaasia

Bardzo przydatne informacje!

Natomiast ja od kilku dniu probuje zabookowac ilety i przy platnosci jest probem… odrzuca mi wszystkie karty, probowalam chyba z 4, Visa Electron, Mastercard i nic. O co tu chodzi?

jajacekk

Nie rozumiem po co jest to przypomnienie jak kupować bilet w Ryanair skoro karta prepaid już nie działa i nie ma zniżki administracyjnej.
Sam pomysł jest dobry, ale powinien być zaktualizowany, a nie skopiowany.

Hubert

@jajacekk

Tekst został zaktualizowany pezecież. ”Prepaid nie działa” – oczywiście, że dalej prepaidem można kupować bilety :-)

jajacekk

i jest zniżka płacąc tą kartą?

Hubert Olender

Oczywiście, że tak. W tekście wszystko napisaliśmy.

jajacekk

Nadal twierdzę, iż z artykułu wynika, że prepaid zwalnia jedynie z 2% opłaty za płatność kartą, a nie z opłaty administracyjnej 28zł

Hubert Olender

A gdzieś napisaliśmy, że prepaid zwalnia z opłaty adm? Czemu twierdzisz, że tekst jest nieaktualny?

jajacekk

Przepraszam, nie doczytałem ( nie zauważałem, że pisze nie zwalnia z haraczu), zwracam honor

katie

kupiłam bilety RT do budapesztu (wszystko na jednej rezerwacji), a teraz chciałabym dokupić jeden bagaż rejestrowany, ale tylko dla jednego odcinka, czy jest to w ogóle możliwe? czy jeśli od razu nie zdecydowałam się na bagaż to teraz będzie on kosztował więcej?

Hubert Olender

@ katie

Tak, jak najbardziej można kupić tylko bagaż w jedną stronę. Koszt taki sam co w czasie zakupu biletów.

Michał Mańka

Hej,

Ostatnio z żoną lecieliśmy Ryanairem do Włoch na narty;) Lot był przyjemny za wyjątkiem małej przestrzeni na nogi :( Czy mieliście podobny problem? Przed wyjazdem zakupiłem ubezpieczenie turystyczne (mają promocję :) https://ubezpieczenia-pocztow(...)

Michał Mańka

Hej

paulinka2b

Witam,

Mam pytanie, żeby zapłacić za lot Ryanerem jakiej karty trzeba użyć koniecznie kredytowej czy może być płatnicza ze znaczkiem VISA, właśnie próbowałam zabookowac na zwykłą płatnicza i chyba coś nie poszło :(

Alana

Po raz pierwszy w życiu będę leciała i rezerwowała bilety. Po przeczytaniu powyższego tekstu przestałam panikować. A byłam juz bliska odwołania odwiedzin u koleżanki :)

Katarzyna

witam!

wiec skoro juz zarezerwowalam bilety , zaplacilam za nie i dostalam e-mailo tresci Potwierdzenie Rezerwacji Ryanair to juz mam zalatwione wszystko i kodu ktory zawary jest e-mailu nie musze nigdzie wpisywac na stronie przewoznika?!

Kamila

Czy późna godzina rezerwacji ma wpływ na dokonanie płatności? Próbowałam 3 razy i za każdym razem wyskakuje mi bład systemu. Może źle wpisuje typ karty… Mam Master Card debit i wybieram zwykły Master Card, powinno być chyba dobrze?

Agnieszka

Wykupiłam dwa bilety w Ryanair dla siebie i syna(wiek 13 lat) jako 2 osoby dorosłe. Czy należy tę informację zminiac już teraz czy wystarczy w prawidłowo się odprawić on-line? Czy będzie to związane z dodatkową opłatą?

Kinga

Witam!
Chciałam kupić trzy bilety dla mnie i 1dziecko i 1 niemowę. Wychodzi mi kwota jaką mam zapłacić za lot, ale pod spodem pisze tak (Dodatkowe opłaty, takie jak 2% opłata od całkowitej wartości transakcji oraz opłata za bagaż nadawany nie są wliczone.
Aby uzyskać szczegółowe informacje, kliknij tutaj). więc klikam a tam pisze ( Opłata za niemowle- Za dziecko/Za lot w jedną stronę (dziecko musi być w wieku poniżej 2 lat w dniu wylotu i przylotu – 30euro). Czyli oprócz tego że płacę za niemowlę za bilet to jeszcze muszę te 30 euro zapłacić?

Jacek

mam pytanie dotyczace zmiany rezerwacji. Musialem zmienic rezerwacje (na pozniejszy termin) i po zmianie rezerwacji na inny dzien pobralo mi kwote za rezerwacje ( a nie jak powinno roznice w cenie). Moje pytanie jest jak mozna i gdzie ubiegac sie o zwrot pieniedzy. Przyklad po 1 rezerwacji sciagneli mi z konta 57 funtow a po zmianie rezerwacji 72 funty. Zgadzam sie ze doplacam roznice (72-57 wychodzi okolo 15 funtow. Skoro zabrali mi i 57 i 72 funty to jak ubiegac sie o zwrot tych 57. Odp na email nauczyciel141@wp.pl….bede wdzieczny

Karol

Posiadam kartę debetową Visa Electron mBanku. Taka standardowa z delfinem. Na odwrocie karty przy polu do podpisu jest trzy cyfrowy nr ale są to tylko trzy cyfry. Czy posiadaną przeze mnie kartą mogę dokonać płatności za bilety Ryanaira darmowo? Czy może w tym przypadku będą naliczane jakieś dodatkowe opłaty? Z góry dzięki za odpowiedź.

iza

kiedy wydrukuje ta rezerwacje to z nia w dniu lotu stawiam sie po bilety?

==> iza

Najpierw trzeba odprawić się przez internet. Później wydrukować karty pokładowe. Z nimi udajesz się na lotnisko. Karty pokładowe to bilety.

iza

kurde probowalam juz tyle kart ze masakra i zadna nie dziala wszytskie odrzuca . juz nie wiem co mam zrobic i jak to zaplacic ;/

iza

a jeszcze takie pytanie sory ze tak ciagle o cos pytam . gdzie sie wybiera bagaze ? bo tam kupujac bilet nie ma . dopiero w odprawie?

==> iza

Sprawdź czy podajesz dobre dany karty. Najczęstszy błąd to podawanie samego nazwiska właściciela karty zamiast nazwiska i imienia.

Bagaż można dokupić do już posiadanej rezerwacji do 3 godzin przed odlotem. Można go kupić również podczas zakupu biletu.

Dariusz

Chcę zakupić bilety ryanair do mediolanu na lipiec. Ważność mojej karty kredytowej upływa w kwietniu. Zmieni się więc nr karty (będzie wydana nowa) kredytowej. Czy to jest jakiś problem? Czy muszę używać swojej karty kredytowej?

Dariusz

Dowiedziałem się że zmieni się tylko termin ważności nowej karty, czy to ma jakieś znaczenie że będę dokonywał rezerwcji kartą z terminem do kwietnia?

iza

tak to ma znaczenie z tego co pytalam w biurze obslugi.
a mam pytanie mozna miec 1 bagaz podreczny w ryanarze i czy moge wniesc torbe z aparatem ze soba czy musza ja upchnac do bagazu podrecznego

Kinia

W rezerwacji podałam moje nazwisko z polskimi znakami będzie to jakiś duży problem dodam że to jest tylko 1 literka (Magryś). Proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuję.

Dariusz

Czy za płatność kartą Visa clasic pobierana jest prowizja?

pomylka

Witam wczoraj kupilam bilety dla 2 osob doroslych + plus dziecko niestety pomylilam sie zamiast z lodzii zaznaczylam z londynu stansted . jak chcialam zmienic rezerwacje to jescze raz mi pobralo za bilet czyli dwa razy zaplacilam za bilet czy moge cos z tym zrobic teraz?prosze o pomoc

pomylka

Witam wczoraj kupilam bilety dla 2 osob doroslych + plus dziecko niestety pomylilam sie zamiast z lodzii zaznaczylam z londynu stansted . jak chcialam zmienic rezerwacje to jescze raz mi pobralo za bilet czyli dwa razy zaplacilam za bilet czy moge cos z tym zrobic teraz?prosze o pomoc

Agnieszka

Witam
Wydrukowalam juz karte pokładową. Lece tylko z bagażem podręcznym. Czy powinno być coś napisane na karcie pokladowej o tym bagażu?

fan

czesc, ja wczoraj w ok. polocy dokonalem rezerwacji przez strone Ryanair. Tylko ma watpliwosci co do tego czy zaplaciłem za to. Po wypelnieniu wszystkich formularzy wyswietlila mi sie informacja ze rezerwacja zostala potwierdzona. Jak sprawdzam na stronie to jest zaerwowany lot ale pieniadze z mojego konta nie zostaly sciagniete do dzisiaj. Nie wiem do konca czy moge moja karta placic. Mam konto w BZ WBK MasterCard debit. Czy jezeli moja karta nie moglbym zaplacic to w trakcie rezerwacji pojawilby sie jakis komunikat? Czy moze srodki z konta zostana pobrane z wiekszym opoznieniem? Za odpowiedz z gory dzieki:)

karla

Próbuję kupić bilet i po rezygnacji z ubezbieczenia ładuje mi się strona z wyborem samochodów do wynajęcia a na dole mam tylko „kontynuuj”, nie ma możliwości „nie dziękuję”, czy ktoś wie jak to wyłączyć? opłata za transport w moim przypadku wynosi 130 euro, czy jestem na nią skazana?

agnieszkaaa

witam,
mam pytanie dot. bagażu. Przy dokonywaniu rezerwacji doszło do pomyłki i zamiast mnie bagaż przypisano osobie z którą lecę, ona natomiast miala leciec jednie z bagażem podręcznym! Istnieje możliwość, że jednak nie poleci, więc nie mogę liczyć na to, że odprawi się z moim bagażem. Czy Ryanair zmieni to w rezerwacji, czy muszę kupić kolejny bagaż?

Bruk

Witam,

mam pytanie, chcę zarezerwować lot, ale ze względu na to, że mam karte z mbanku visa electron i nie mogę dokonać za jej pomocą przelewu to czy przelewu może dokonać inna osoba ze swojej karty > chodzi o to że osoba lecąca i osoba płacą będą się różnić > czy ma to jakiś wpływ >

Dzięki za odp.

Justyna

Mam pytanie:) co w przypadku jeśli koło numeru lotu pojawi się status niepotwierdzone? co w takiej sytuacji robić?

TylkoJa

Czy rezerwacja biletów = kupno ? … pytam bo saldo konta nie zmieniło się :)

Irek

Mam takie pytanie: mam zarezerwowane i zapłacone bilety na loty Ryanair i chciałbym dopłacić na dodatkowy bagaż zadeklarowany. Jak to załatwić czy ktoś może mi pomóc?
Dziękuję

Adam

Cześć, mam takie pytanie..
Jestem chory na astmę i muszę mieć przy sobie tzw. „wziewy”. Czy mogę je zabrać spokojnie do bagażu podręcznego w oryginalnym pudełku z ulotką bez zaświadczenia od lekarza? Pytam, ponieważ na wizytę u lekarza czeka się co najmniej miesiąc, a wylot mam już za półtora tygodnia.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Mario

Małe pytanko. Zauważyłem na potwierdzeniu, że przy nazwisku mojej żony jest „Pan” zamiast „Pani”. Przysiągłbym, że wprowadzałem dane prawidłowo (jestem na to wyczulony, gdyż kiedyś zdarzyła mi się taka pomyłka w innych liniach). Czy jest to poważny błąd? Czy muszę to poprawiać, czy nie ma to znaczenia dla odprawy i wpuszczenia za bramkę?

qbexus

Kupiłem bilety zgodnie z tym poradnikiem. Nie wziąłem od nich żadnego ubezpieczenia. Jakie ubezpieczenie najlepiej wykupić i w jakim towarzystwie jest najkorzystniejsza relacja cena/ochrona?

Ev

Mam pytanie odnosnie oplaty karta. Czy ktos moze mial taka sytuacje za wybral zly rodzaj karty? Bo karta jest kredytowa a zaznaczylam ze place debetowa ale w nazwie karty wybralam normalnie VISA. Calosc rezerwacji zakonczyla sie pomyslnie ale wlacznie z numerem rezerwacji itd. ale tak sie teraz zastanawiam ze jesli wybralam zla karte to czy rezerwacja bedzie uniewazniona?

gaba

Być może ktoś już o to pytał więc się powtórzę
Czy siedzenia w rzędzie drugim DEF rozkładają się? Zamawiam rezerwację na miejsca w tym rzędzie ale gdzies przeczytałam, że pierwsze i ostatnie rzędy nie rozkładają się z uwagi na środek ciężkości. Czy to prawda?

Asia

chce kupić bilet prze raynair mam pytanie odnośnie płatności mam karte debetową PKO BP VISA ELEKTRON przy dokonywaniu płatności mam wpisać numer konta czy karty? i gdzie ten numer znajde czy jest to ten numer na przodzie karty czy może numer mojego rachunku bankowego?
Chce lecieć do miejsca do kótrego nie ma bezpośredniego połączenia z Polski (przez Frankfurd do Zadaru) rozumiem że musze kupić osobno lot do Frabkfurdu i osobno do Zadaru? i za bagaż dodatkowy opłata będzie osobno w każdym z tych dwóch lotów? jezeli jeden lot jest płatny w EURO to co musze zrobić?

Magda S.

Dzięki za artykuł :) Mam pytanie: czy Ryanair nalicza dodatkową opłatę za lot z Okęcia, jeśli pierwotnie miał on być z Modlina?

bokser

@gaba
tylko „wieśniaki” rozkładają przy 2 lub 3 godzinnych lotach siedzenia, zabierając w ten sposób już i tak znikomą przestrzeń pasażerom za nimi. Potem jeszcze chrapie ci taki ze swą głową 10cm przed twoim nosem…

emti

Czesc,

mam pytanie totalnego laika w sprawach rezerwacji biletów. znalazłam bilety do budapesztu za 49zl (ryanair wylot 27.05 powrót 30.05) czy to jest ostateczna cena czy powinnam do niej coś doliczyć? Np. koszty odprawy online itp? Przegladałam rozne kierunki wylotów i niektóre z nich miały doliczone opłaty np:
Opłata EU261: 12,00 PLN
Odprawa online: 33,00 PLN
ETS Levy: 1,20 PLN
Opłata administracyjna: 33,00 PLN

W przypadku wspomnianego budapesztu: Podatek i opłaty: 0,00 PLN.

Kupuję bilety pierwszy raz i nie chcę mieć później przykrych niespodzianek. Będę wdzięczna za odpowiedz.

Pozdrawiam,
Emti.

gaba

bokser-typowy zazdrosny, złośliwy prawdziwy Polak
właśnie tacy jak Ty są najlepsi w komentowaniu,teksty, że tylko wieśniaki rozkładają fotele zachowaj dla siebie i swojej rodziny… po pierwsze nigdy nie wiesz kto jest w jakim stanie zdrowia i dla niektórych godzinę wysiedzieć jest trudno, po drugie akurat ja podróżuję z dzieckiem które gdy tylko usiądzie to zaśnie, więc skoro może leżeć niech śpi na leżąco.Zaraz napiszesz, że można pojechać sobie pociągiem, autem itp. ale za to jeśli Tobie ciasno i rozkładane fotele sprawiają Ci tyle kłopotu to również wybierz inny środek transportu. Ja akurat tymi liniami pierwszy raz lecę i staram się dopasować swoją podróż do własnych wymagań. Na drugi raz jak zaczniesz udzielać swoich „mądrych” komentarzy zastanów się po co jest to forum, bo jak dla mnie ma służyć pomocą a nie pokazywaniu jakim jest się zrzędą.

izala

witam!!! dzisiaj (jest już po północy)lecę ryanairem do edynburga elegancko bileciki wydrukowane a tu dopatrzyłam się że w nazwisku mojego dziecka jest o jedną literkę za dużo:( masakra jakaś.przeczytałam właśnie tutaj że owe literówki nie będą miały wpływu na rezerwację ale i tak mam stres i nie zasnę chyba. pomocy!!!

Dominika

Witam, chcę lecieć Ryanair’em a dopiero w czerwcu kończę 16 lat. Więc mam pytanie: czy patrzą na rocznik, czy całkowitą datę?

kinia

super dzieki teraz rezerwacja biletu jest prosta :) )))))))))

Dominika

PILNIE POSZUKUJĘ OSOBY, KTÓRA LECI LOTEM: WARSZAWA-MANCHESTER W DNIU 2.05-9.05.2013. PILNE, BARDZO PROSZĘ O KONTAKT NA E-MAIL: dom-giz@wp.pl

Ewelina

Witam mam problem ponieważ przy kupowaniu biletu pomylilam adres e-mail :( Co mam teraz zrobic? Chciałam napisać na ten adres wiadomość z prośbą o przesłanie mi maila z Raynair ale wyswietlil mi sie komunikat ze takiego adresu nie ma. Mam kod do odprawy etc. Bardzo proszę o informację czy ten email jest na prawde taki bardzo ważny ?

Agusia :***

Super :*** pierwszy raz kupowałam bilety i bardzo mi pomogłaś :) Dzięki

Abcn

Ewelina :

Sa 3 sposoby ‚wejscia w rezewacje’ , np z numerem karty ktora placilas

Kliknij link na str ryanaira i zobacz
(ale w przyszlosci nie komplikuj sobie zycia :)

monika

Witam, wczoraj próbowałam kupić bilet i po wpisaniu wszystkich danych odnośnie płatności strona zaczęła się ładować ale została na zakładce płatności…nie dostałam maila , nie pobrano mi środków, nie wyskoczyły też żadne informacje o rezerwacji czy błędzie…co to znaczy???

kana

Naprawdę wszystko czytelne, ale pytanie mam jak kupić bilet jeśli posiadam zwykłą kartę płatniczą, w której nie ma kodu CVV. Chyba nie da rady?

c-yaya

nie dostałam maila z potwierdzeniem rezerwacji a minęło już kilka godzin, pieniadze zniknęły z konta. powinnam sie martwic? co zrobić w takiej sytuacji? proszę o pomoc!

Rodzyn

Witajcie . Mam pytanie odnośnie lotów liniami Ryanair . Czy istnieje może coś takiego jak bilet z odroczeniem daty odlotu ? Chodzi mi o to ze chciałbym zarezerowac bilet do Irlandi ale nie wiem kiedy bede chciał wrócić i czy da sie to jakos samemu ustalic kiedy chce wyleciec np. Lece 5 czerwca jestem tam i nagle cos sie wydarzy i musze wrocic do PL , czy istnieje taki bilet ?

Tomek

RodzynWitajcie . Mam pytanie odnośnie lotów liniami Ryanair . Czy istnieje może coś takiego jak bilet z odroczeniem daty odlotu ? Chodzi mi o to ze chciałbym zarezerowac bilet do Irlandi ale nie wiem kiedy bede chciał wrócić i czy da sie to jakos samemu ustalic kiedy chce wyleciec np. Lece 5 czerwca jestem tam i nagle cos sie wydarzy i musze wrocic do PL , czy istnieje taki bilet ?

Tomek

@ Rodzyn

Nie ma takiej opcji, Ryan to tanie linie, bookujesz i placisz.

Rodzyn

Tomek@ Rodzyn
Nie ma takiej opcji, Ryan to tanie linie, bookujesz i placisz.

Dzięki za info :) To tylko mi pozostaje bookować i w powietrze :)

pomocy

co sie stanie jezeli nie otrzymałem kodu 6cyfr bo za szybko zamknołem okno????

mirka

Super robota dla tych miej kumatych jak ja 52 lata rzadko latająca.Teraz jestem naprawdę oświecona

ola

POMOCY, pierwszy raz lecę samolotem i sama rezerwowałam bilet.. i niestety. kiedy za pierwszym razem rezerwowałam bilet, myślałam, że wszystko w porządku, ale przyszedł mi mail, że rezerwacja została odrzucona. następnego dnia zarezerwowałam bilet, ale z innej karty. okazało się, ze z obu kart zabrało mi pieniądze ;/ teraz mam do tego problemy przy odprawie online, bo wyskakują mi jakieś informacje po angielsku! boję się, ze w ogóle nie wylecę.

Ster

Help! czy majac bilety Wro-Bruksela-Wro za 136 pn moge zmienic w tym samym tygodniu na bilety Wro-Rzym-Wro 350 pln .NP doplacic roznice, etc. jak to zrobic? czy to sie oplaca? czy bardziej kupic nowy bilety zapominajac o starych?

sd

ale co, odwołali ci lot?

Danusia

Kupiłam już bilet do Edynburga a teraz chcę kupić powrót, ale wyświetla mi się,że muszę zapłacić w funtach. Jak to zrobić żeby w złotówkach? Proszę poradźcie mi szybko….jestem w trakcie:)))

ere

jak kupujesz osobno to się nie da.

apl

fantastyczne i praktyczne info

Emi.

kupilam bilety raynera w 2 strony ,ale wylatuje do londku 15 czerwca ,przyslali mi meila do druku ale tylko na wylot ,a a z data powrotna pozniej mi przysla ? powrot mam 10 lipca.czekam na odp .pozdrwiam

ssd

Co to jest rayner?
Londek? Londek Zdrój?

Goska

mieliscie tez taki problem, ze robicie rezerwacje, ale na tym durnym CarHire nie ma opcji nie dziękuje, klikam na kontynuuj i wraca mi do wyboru ryanairtalk, walizek i tych pierdół. Probowalam na dwoch przegladarkach, wciaz to samo.

gabryy

Czy możliwe, że przez używanie programu blokującego wyświetlanie reklam okienko z numerem rezerwacji nie pojawiło się? Wszystko szło dobrze do momentu kliknięcia ok dotyczącego procesu aktualizacji [to większe białe okienko]. Nic nie klikałam, na sekundę pojawiło się jakieś okienko które jakby się ładowało po czym na stronie została tylko tabelka z danymi kosztów lotu. Czekałam dosyć długo aż się coś pojawi na tej stronie ale nic. Z konta też nic nie zniknęło. Wiem, że e-mail może się trochę spóźnić ale nie wiem ile mam czekać do ponownej próby a nie chcę dwa razy tego samego kupować. Gdy sprawdzałam dane rezerwacji to pojawił się błąd..

gabryy

Drugi raz to samo. Może to wina przeglądarki? Jak myślicie co powinnam zrobić?

angie

Super! bardzo mi pomoglo!

Ewelina

Witam. Ostatnio zamówiłam dwa bilety jednocześnie na Ryanair. I wyskoczył jeden numer rezerwacji i pytanie:

1.Czy numer jest taki sam na dwóch biletach ?
2.I czy muszę drukować osobne dwa bilety ?

Jeżeli jednocześnie kupowałaś dwa bilety to będzie to ten sam numer rezerwacji :-) po odprawie musisz wydrukować bilety.

Ewelina

Witam. Ostatnio zamówiłam dwa bilety jednocześnie na Ryanair. I wyskoczył jeden numer rezerwacji i pytanie:

1.Czy numer jest taki sam na dwóch biletach ?
2.I czy muszę drukować osobne dwa bilety ?

Ewelina

Ok wiec o numer się nie martwię. A bilety dwa osobne tak ?

Monika

A jak to jest jak leci dziecko 4 letnie. Czy sytuacja, że rodzic siedzi
gdzie indziej i 4 latek zamiast obok też gdzie indziej zdarza się czy raczej nie
ma sie o co martwić ?

Leci ze mna pierwszy raz 4 letnie dziecko i obawiam się, że jak usiądzie
nie obok mamy to może skończyć sie paniką.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje/dobre rady.

uup

popełniłam bląd wpisując imie przy rezerwacji biletu. Jeśli będę się odprawiac online czy dane te zostaną automatycznie przeniesione, czy nie muszę sie martwic, ponieważ będę wpisywać od początku?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Maja

Czy w samolocie linii Ryanair można używać aparatu ?

Karol

Kupiłem bilet korzystając z poradnika’krok po kroku’.Super!
Dziekuję bardzo.

kalinok

Mam pytanie po wypełnieniu całego formularza przeszłam do płatności i tu problem nie chce przyjąć karty płatniczej VISA ING to jak mam zarezerwowac i zapłacić za lot nadmieniam że ta karta placę wszędzie i jest ok.
Prosze o pomoc

mama

Witam
Mam prosbe odnosnie informacji dotyczacej jednego punktu w rezerwowaniu biletu.
PIERWSZY raz bukuje lot z dzieckiem i po prostu nie wiem.

Kiedy rezerwowalam bilet dla siebie i NIEMOWLAKA w danych gdzie kazali podac wiek dziecka wpisalam 4 miesiace

I teraz tu uswiadomilam sobie problem i pytanie.

Dziecko w dniu bukowania biletu mialo 2 miesiace A JA WPISALAM 4 miesiace tyle ile bedzie mialo w dniu wylotu.

I teraz nie wiem czy wiek dziecka podajemy w dniu bukowania biletu (w moim przypadku 2 miesiade) czy ile bedzie mialo w dniu wylotu (4 miesiace)?

Dodam ze jeszcze nie robilam odprawy!!!!!
Ciekawa jestem czy jak bede robila odprawe to tam mi juz pokaze problem ze wiek dziecka sie nie zgadza????????????

Nie moge przestac myslec przez to cholerstwo, boje sie miec problemow na lotnisku, zeby nas wpuscili na poklad – bo za bilety poszlo sporo kasy i szkoda by nie leciec hhhmmmmm

dzwonic do nich to trzeba miec szczescie zeby sie dodzwonic .

Nie wiem czemu tak wpisalam – sama sie teraz zastanawiam nad tym.

Bardzo prosze o jakokalwiek informacje

busho

Już drugi raz przy próbie rezerwacji w Ryanair mam „błąd systemu” i „sesja została zawieszona”. Maila nie dostałem, kwoty na karcie nie zablokowało. Próbowałem wczoraj i dzisiaj. Pierwszy raz rezerwuję, może robię coś nie tak. Myślałem, że może za pierwszym razem za długo mi się z tym zeszło i sesja strony wygasła, ale po przeczytaniu poradnika kolejnym razem szybko się z tym uwinąłem, także to nie z tego powodu ;) Ma ktoś jakiś pomysł w czym może być problem?

mary

co zrobic przy dwuczlonowym nazwisku w rezerwacji ryanair.Nazwisko w paszporcie jest z myslnikiem ale system rezerwacyjny nie chce go w takiej formie przyjac podajac ze jest blad.czy wystarczy zrobic spacje zamiast myslnika i czy nie bedzie z tego powodu problemu przy odprawie?nie wiem co zrobic,prosze o pomoc

Patrycja

Witam. Zrobiłam mały błąd przy rezerwacji..Zamiast Pani wpisałam Pan, czy muszę to poprawić czy mogę tak to pozostawić?Proszę o szybką odpowiedz.

Kamil

Nie jest to problemem, nie musisz poprawiać.

Patsy

Dobry wieczór!
Mam dwa pytania, a jedno w zasadzie natury pytania powyżej ;) Ja zamiast MR mam zaznaczone MRS, czy będzie to problem w liniach lotniczych WizzAir (lot: KTW-DTM) ? A drugie moje pytanie: w nazwisku mam literę „ó”,a na rezerwacji oraz karcie pokładowej wyskoczyło „o”. Boję się bardzo czy przez to nie będę miała problemów. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie ;) .

Kamil

Mam pytanie czy miejsca są oznaczone czy każdy zajmuje jakie chce? Właśnie już wszystko mam wydrukowane ale nie mogę znaleźć miejsc wyznaczonych.

Minka

super, dziękuję za pomoc, artykuł bardzo pomocny :-)

Paula

Witam
Mam pytanie jezeli w odprawie wpisalam tylko jedno imie czy bedzie to jakis problem.Z gory dziekuje za odpowiedz

Paula

Dodam ,ze bylo to pierwsze imie bo o drugim zapomniala

Karol

Mam pytanie.Gdzie wpisac nr. paszportu przy odprawie on-line?

Mateusz

Witam
mam pytanie po zrobieniu rezerwacji i odprawieniu się online zauważyłem na karcie pokładowej, że zrobiłem literówke w imieniu dziewczyny i wpisałem Syliwa zamiast Sylwia lot mam w niedziele do wenecji w dwie strony czy jest to poważny problem bardzo bym prosił o odpowiedź Z góry dziękuje

kaska

wlasnie zabukowalam bilety na lot do grecji. moje nazwisko łachman
ale w potwierdzeniu rezerwacji wyszło katarzyna łąchman. u syna tak samo. maż i drugi syn maja poprawnie. czy mam sie tym przejmowac czy przejdzie literka ą zamiast a ??? czy na odprawie on line moge juz wpisac poprawnie??

Hubert Olender

kaska

wlasnie zabukowalam bilety na lot do grecji. moje nazwisko łachman
ale w potwierdzeniu rezerwacji wyszło katarzyna łąchman. u syna tak samo. maż i drugi syn maja poprawnie. czy mam sie tym przejmowac czy przejdzie literka ą zamiast a ??? czy na odprawie on line moge juz wpisac poprawnie??

Nie przejmować się :)

marta2409

Witam!

mam pytanie właśnie rezerwowałam bilet na września do Londynu i zauważyłam po wykonanej transakcji,że zamiast Pani zaznaczyłam pan przy moim imieniu i nazwisku…
czy stanowi problem przy wylocie i czy mogę jakoś poprawić mój błąd?
Z góry dziękuję za udzielenie mi informacji

Piotr

marta2409Witam!
mam pytanie właśnie rezerwowałam bilet na września do Londynu i zauważyłam po wykonanej transakcji,że zamiast Pani zaznaczyłam pan przy moim imieniu i nazwisku…
czy stanowi problem przy wylocie i czy mogę jakoś poprawić mój błąd?
Z góry dziękuję za udzielenie mi informacji

to żaden problem, miałem tak kiedyś i nic z tym nie robiłem

Kasia

Witam,
Kupiłam bilety na lot Ryanair online, ale płaciłam nie swoją kartą, a posiadaczka karty nie leci razem ze mną. Czy na lotnisku muszę mieć potwierdzenie płatności/nr karty/upoważnienie od osoby, która jest właścicielką karty?
Pozdrawiam

Nowy

KasiaWitam,
Kupiłam bilety na lot Ryanair online, ale płaciłam nie swoją kartą, a posiadaczka karty nie leci razem ze mną. Czy na lotnisku muszę mieć potwierdzenie płatności/nr karty/upoważnienie od osoby, która jest właścicielką karty?
Pozdrawiam

Przyłączam się do pytania :)

Emilia

Czy karta pokładowa jest biletem? lecę 1 raz i wyczytałam że prócz biletu trzeba zabrać kartę pokładową. Kartę mam a biletu nie.

Nic z tych rzeczy mieć nie musisz, osoby do której należy karta również :-)

Nowy

KasiaWitam,
Kupiłam bilety na lot Ryanair online, ale płaciłam nie swoją kartą, a posiadaczka karty nie leci razem ze mną. Czy na lotnisku muszę mieć potwierdzenie płatności/nr karty/upoważnienie od osoby, która jest właścicielką karty?
Pozdrawiam

Przyłączam się do pytania :)

Karta pokładowa to nic innego jak bilet. Drukujemy ją po odprawie online.

Emilia

Czy karta pokładowa jest biletem? lecę 1 raz i wyczytałam że prócz biletu trzeba zabrać kartę pokładową. Kartę mam a biletu nie.

Kasia

Konrad TrelaNic z tych rzeczy mieć nie musisz, osoby do której należy karta również

Nowy

KasiaWitam,
Kupiłam bilety na lot Ryanair online, ale płaciłam nie swoją kartą, a posiadaczka karty nie leci razem ze mną. Czy na lotnisku muszę mieć potwierdzenie płatności/nr karty/upoważnienie od osoby, która jest właścicielką karty?
Pozdrawiam

Przyłączam się do pytania

Bardzo dziękuję za odpowiedź :D
Pozdrawiam serdecznie

Kli0

miał ktoś może problem z płatnością? próbowałam już wielokrotnie dwoma różnymi kartami (visa electron i mastercard debit), sprawdzalam poprawność danych i za każdym razem mi odrzuca transakcje. Nie wiem już o co może chodzić, ma ktoś jakiś pomyusł lub wskazówkę?

jaaneK!

hej! ja mam pytanie również.. pewnie sie powtórze, ale nie wiem czy sie cos zmianilo w tej kwestii.. otóż przy odprawie zapomnialem wpisac drugie imię i teraz nie wiem czy polece lotem tam gdzie mam zakupiony bilet.. prosze o bardzo szybką odpowiedz, bo jescze przez jakie 2 godz moge skorzystac z neta a to pilne.. lece za 2 dni juz …

tjen penger på spørreundersøkelser

Information. Privileged me I discovered your website by chance, for surprised the reason this specific chance would not occurred previously! I actually saved the item.

jacek

Proszę o wyjaśnienie kwestii ubezpieczenia, wykupywanego razem z przelotem. Nie mam polisy tylko jej numer, nie wiem czy ubezpieczenie obejmuje cały pobyt czy tylko przelot? Infolinia jest tylko w Irlandii!Może ktoś coś wie na ten temat?

Karlos

Witam,
Może się powtarzam. Po zakupie biletów powinienem dostać maila potwierdzającego. W jakim czasie powonieniem go dostać? Minęły już dwie godz i nic. Czy bez tego mogę się odprawić on-line?
Druga sprwa to taka że przy danych żony w tytule zamiast Pani zaznaczyłem Pan
Czy może być z tego jakiś problem i czy można to zmienić?
Druga sprawa

silver

minelo juz z 5-8 min a zadne potwierdzenie zakupu na meila nie doszlo? co sie dzieje?

groda

Witam. Przyszła rezerwacja(Potwierdzona ) a na koncie pko bp transakcja została jako nierozliczona. Po jakim czasie zabiorą za bilet i będzie jako rozliczona/? dziękuje

Martyna

Witam,
kupiłam bilet Ryanair dla siebie i mojego półtorarocznego dziecka – jako dorosłego. Dopiero później doczytałam, że nie wolno wykupowac miejsca dla niemowlaka. Czy w związku z tym będą jakieś problemy przy odprawie (odprawa online) na lotnisku? Czy lepiej powinnam to zmienic? Obawiam się jednak, że zmiana może byc kosztowna… Będę wdzięczna za radę.

Łukasz

Witam :)
Próbowałem dziś zarezerwować dwa bilety. Wszystko szło zgodnie z planem i Pani opisem, jednak przy płatności nastapił problem.
Posiadam karte mBank visa electron , która ma 16 cyfr. Natomiast pole w którym należy wpisać numer karty posiada 19 miejsc na wpisanie cyfr.
Przez to nie mogę zapłacić za bilety. Spotkała się już Pani z tym problemem ?
Dziękuję za odpowiedź :)

Adela

czy reprint karty pokładowej w ryanair kosztuje?

Master

Jakie dane posiadacza karty (imię, nazwisko, adres) należy podać w przypadku korzystania z karty przedpłaconej MasterCard Prepaid (karta jest na okaziciela, niezarejestrowana)?
W artykule jest mowa o płatności kartą prepaid, ale nie ma nic na temat danych, jakie należy tam wpisać, a przy rezerwacji strona wymaga ich podania.

wiola

Witam serdecznie .Zakupilam bilet rodzicom i przy kupnie wpisalam tylko pierwsze imiona ,teraz gdy chcialam zrobic odprawe przpomnialam sobie ze w dowodach mają dwa imiona.Czy bedzie to problem nalotnisku?
Zgóry dziękuję za odpowiedz.

as

wiolaWitam serdecznie .Zakupilam bilet rodzicom i przy kupnie wpisalam tylko pierwsze imiona ,teraz gdy chcialam zrobic odprawe przpomnialam sobie ze w dowodach mają dwa imiona.Czy bedzie to problem nalotnisku?
Zgóry dziękuję za odpowiedz.

Żaden problem, zawsze wpisuje jedno imię a mam dwa.

frf

ŁukaszWitam
Próbowałem dziś zarezerwować dwa bilety. Wszystko szło zgodnie z planem i Pani opisem, jednak przy płatności nastapił problem.
Posiadam karte mBank visa electron , która ma 16 cyfr. Natomiast pole w którym należy wpisać numer karty posiada 19 miejsc na wpisanie cyfr.
Przez to nie mogę zapłacić za bilety. Spotkała się już Pani z tym problemem ?
Dziękuję za odpowiedź

mam ten sam problem, udało Ci sie jakoś kupić te bilety? mi odrzuca transakcję

Ania

Witam,
Właśnie dokonałam rezerwacji biletów w Ryanair. Ogólna kwota do zapłaty – 933 zł. Sprawdzam na koncie – a tam widnieją nierozliczone transakcje w kwocie 1 014 zł (z datą dzisiejszą i była to moja jedyna płatność kartą w dniu dzisiejszym). Może mi ktoś powiedzieć, dlaczego Ryanair zabrał mi więcej pieniędzy, niż podał w rezerwacji?

Ania

Dodam, że nie była to karta kredytowa, a debetowa.

ktoś

było fajnie ale od wczoraj są jakieś jaja bo nie idzie nic zrobić jak zamówisz bilet to wyskakuje komunikat brak autoryzacji karty,i tak z karzdą kartą się dzieje ostatnio,nie wiem co robić

judyta

Witam gdzie nabyć kartę z której linie nie pobierają prowizji ?
z gory dziękuję za odpowiedz na meila justin7744@wp.pl

Gabriela

Czy korzystał ktoś z usługi transportu z lotniska? Przez ryanair bus? Zapłaciłam za taki transport jednak na bilecie po dokonaniu odprawy nie istnieje o tym informacja. Na jakiej podstawie więc mam skorzystać z takiej usługi skoro nie mam tego napisanego?

Malina

Witam, jak to jest z tym tytułem. Robiłam rezerwacje przez aplikacje mobilną, i niechcący kliknęłam MRS zmiast MR przy tytule mojego męża. Czyli figuruje jako Pani zamiast Pan. Czy to będzie problem. Nigdzie nie ma ifo na ten temat. Czy ktoś kto miał podobna sytuację mógłby się wypowiedzieć. Z góry dzięk iza odpowiedź. Pozdrawiam.

Malina

Znlazłam taki wątek, więc chyba nie będzie problemu. http://www.goldenline.pl/foru(...)

niunia24289

Witam.
W moim nazwisku sa zawarte litery Ł oraz Ż robiac odprawe przez internet wlasnie tak napisalam,jednak na kartach pokladowych jest L oraz Z. Czy nie bede miala problemu na lotnisku? To moj pierwszy lot,wiec blagam o odpowiedz,bo to juz za dwa dni.

мобилен интернет

It can be ideal time and energy to come up with a couple of programs in the future and it is a chance to feel special. We have master this create in case I can I would like to suggest for you handful of attention-grabbing challenges as well as points. You may produce future articles or blog posts regarding this document. I have to examine more things about the item!

marta

hej .Rezerwując wpisałam w nazwisku o jedną literę za dużo PASS zamiast PAS czy muszę poprawiać bilet ?? Bo ceny mają z kosmosu w Rayner za poprawki na stronie czy warto do nich dzwonić???

Domino

Witam! w podsumowaniu rezerwacji jest podane zapłac karta kredytowa lub karta debetowa i nie ma innej opcji, a ja nie mam zadnej z tych kart tylko zwykła karte Visa, co mam wybrac? pomóżcie!!!

jov

mam pytanie rezerwuje bilet na stronie https://www.bookryanair.com/S(...) i poległam na ubezpieczeniu ,którego nie chce wykupić, jest napisane: Posiadasz już ubezpieczenie? Wybierz „Ubezpieczenie nie jest wymagane” z menu rozwijanego i nie mogę znaleźć tego właśnie menu…..gdzie szukać,żeby nie zapłacić ubezpieczenia…..z góry dziękuje za odp..pozdrawiam

Łukasz

Miejsce zamieszkania >> Pasażer >> wybierz kraj zamieszkania >> w rozwijanej liście krajów masz opcję „Ubezpieczenie nie jest wymagane”.

kamila

Witam mam problem podczas rezerwacji biletu wyskoczyl mi komunikat transakcja odrzucona przejdz do poprzedniej strony i sprawdz poprawnosc danych karty lub jesli w rezerwacji wystepuje dwie osoby o tym samym nazwisku wpisz przy nazwisku drugiej osoby skrot snr lub jnr. posprawdzalam kilkakrotnie dane z karty i bylo ok rezerwowalam bilety dla siebie i siostry mamy to samo nazwisko wiec wpisalam ten skrot snr przed jej nazwiskiem tak jak pojawilo sie w komunikacie i zatwierdzilo mi transakcje tylko ze teraz boje sie zeby nie bylo problemow na lotnisku ze odmuwia wejscia na poklad bo przeciez w dow. osobistym nie ma tego skrotu poradzcie co robic spotkal sie ktos z czyms takim

krystyna

A co zrobić jeśli koleżanka zrobiła mi rezerwacje i wpisała tylko drugie imię a w dowodzie mam dwa. Lecę z ryanair i jeszcze nie zrobiłam odprawy.

Sylwia

Mąż kupując bilety w Jet2 odznaczył 4 osoby dorosłe, przy czym jeden z naszych synów ma 17lat(lecimy w sierpniu,a w listopadzie skończy 18lat). Czy powinien był Go odznaczyć w opcji dzieci od 12-17, czy ma to jakieś znaczenie i możemy mieć przez to problemy? Dziękuję za odpowiedź.

DZwoneczek...

Mam pytanie kupilam bilet z tad z dublina ale zamiast litery Ł wpisalam L w nazwisku czy to bedzie jakis problem jak sie okazuje dowod osobisty?? bo to sa asz dwa bilety a teraz zastanawiam sie czy nie bedzie jakis problemow?

DZwoneczek…

Mam pytanie kupilam bilet z tad z dublina ale zamiast litery Ł wpisalam L w nazwisku czy to bedzie jakis problem jak sie okazuje dowod osobisty?? bo to sa asz dwa bilety a teraz zastanawiam sie czy nie bedzie jakis problemow?

Problemu nie będzie :-) nie używamy w rezerwacjach ł, ę, ź, ć, ś itd.

aga

Witam.Pare godzin temu zabukowalam bilet i do tej pory nie przyszedl mail z potwierdzeniem, i nie moge wydrukowac karty. Ile nalezy czekac na maila z potwierdzeniem. Prosze o odp.

emilka

agaWitam.Pare godzin temu zabukowalam bilet i do tej pory nie przyszedl mail z potwierdzeniem, i nie moge wydrukowac karty. Ile nalezy czekac na maila z potwierdzeniem. Prosze o odp.

hej ja przed chwila zabukowalam i tez nie mam potw na mailu i nie sciagneli mi kasy z konta. wczesniej mialam to wszystko odrazu..

Tyska

Znajomy kupowal dla mnie bilety lot z Hiszpani na teraz do Polski tylko najgorsze jest to ze zle napisal imie , doslownie pomylil sie o jedna litere ! Wiece moze co moge z tym zrobic ?? Prosze o pomoc to bardzo pilne ! Z gory dziekuje

karolinka

Swietny poradnik :) dziekuje ci bardzo :) tylko mam pytanie o z drukowaniem biletu ? drukuje i juz ? czy cos jeszcze trzeba robic ?

Dar01

Czy przy płatnościach znajduje się okienko chechbox, które automatycznie jest oznaczone jako zgoda na przewalutowanie i które trzeba odznaczyć, by móc zapłacić kartą w złotówkach? Taką odpowiedź dostałam z banku po reklamacji przewalutowania, choć karta rozliczana jest w złotówkach, a bank przesłał mi ją po wyjasnieniach w organizacji Visa pośredniczącej w transakcji. Nie widzę żądnego okienka checkbox ani powyżej, ani na stronie płatności w Rayanair. Za przewalutowanie zapłaciłam dodatkowo . Linie mi odpowiedziały, że to dlatego, bo karta rozliczna jest w euro, a zapłacić miałam w złotych. Obłęd.

Dar001

Czy przy płatnościach jest gdzieś okienko checkbox dotyczący przewalutowania, bo nigdzie nie widzę? Podobno jak się go nie odznaczy, bo zaznaczony jest automatycznie, to płatnośc jest przewalutowana. Tak mi odpowiedział bank po reklamacji opłaty za przewalutowanie. informacje dostał od Visy. Bo mimo ze karta jest rozliczana w złotówkach, Rayanair potraktował ją jak w euro i przewalutował płatność.

Dar01

sorry za dwa posty, dlugo pierwszy nie wchodził…:)

jo

kupiłam siostrze bilet do Londynu i zamiast malgorzata wpisałam Małgorzata czy ktoś wie czy będzie miała siostra problem przy przejściu przez bramki w Londynie??? czy w ogole będzie mogla się odprawić???\

Magda

EvMam pytanie odnosnie oplaty karta. Czy ktos moze mial taka sytuacje za wybral zly rodzaj karty? Bo karta jest kredytowa a zaznaczylam ze place debetowa ale w nazwie karty wybralam normalnie VISA. Calosc rezerwacji zakonczyla sie pomyslnie ale wlacznie z numerem rezerwacji itd. ale tak sie teraz zastanawiam ze jesli wybralam zla karte to czy rezerwacja bedzie uniewazniona?

mam podobna sytuacje.Prosze o odpowiedz!!!!

Mk

Witam,rezerwuję po raz pierwszy lot liniami Ryanair.Mam pytanie o bagaż podręczny.Na stronie rezerwacji online jeśli zaznaczam opcję np. Pasażer 1 – brak bagaży- system nie chce mi tego w ogóle uwzględnić.Tzn. nie mogę wcisnąć opcji Dodaj.Działa tylko jeśli wybiorę opcję bagażu rejestrowanego.Ktoś wie dlaczego?Jeśli biorę tylko bagaż podręczny mogę opcję Nadaj Bagaż pominąć?

Miro

Witam,mam pytanie czy mozna zamienic 2 walizki po15kg na jedną 20kg,czy ta usługa jest płatna??

KJ

Witam, mam problem z płatnością na stronie ryanair, ani mnie obie karty nie przechodzą, ani znajomej, czy ktoś również ma taki problem?

Kacperr

Witam, mam pytanie co do biletów w ryanie – czy można skorzystać tylko z częsci rezerwacji ? tj. zarezerwowałem bilet modlin-londyn-modlin ale interesuje mnie tylko jego druga część tj londyn – modlin czy mogę polecieć tylko ten odcinek powrotny, bez korzystania z pierwszej części biletu ? z tego co wiem w normalnych liniach przepada wtedy cały bilet..

anes

Witam! mam pytanie . Czy można zamienić bilet na badaz. Zamówiłam bliel lot w dwie strony z Londynu do Poski i z Polski do Londynu jednk nie wraca juz do Londynu czy mozna jakoś to odrezerwować, zeby uzyskać zwrot gotówki lub zamienić na bagaż?

egon

witam mam mały problem bo dostałem wiadomości z Ryanaira z nr odprawy itd ale niestety znikły mi po odwiedzinach dzieciaków……R(...) jak można odzyskać nr rezerwacji?? \

irkolo

egonwitam mam mały problem bo dostałem wiadomości z Ryanaira z nr odprawy itd ale niestety znikły mi po odwiedzinach dzieciaków………….. jak można odzyskać nr rezerwacji?? \

opcja 3 w zarządzaniu rezerwacją

lililizzza

WITAM!!! PROSZĘ O POMOC!!!
Zarezerwowałam bilet do Oslo, ściągnelo mi pieniądze, ale podałam zły adres email. Jak mam potwierdzić rezerwacje, jak mam się odprawić online??? Do ryanair dodzwonić się graniczy z cudem! Prosze o pomoc co robić???

ulka

Dar001Czy przy płatnościach jest gdzieś okienko checkbox dotyczący przewalutowania, bo nigdzie nie widzę? Podobno jak się go nie odznaczy, bo zaznaczony jest automatycznie, to płatnośc jest przewalutowana. Tak mi odpowiedział bank po reklamacji opłaty za przewalutowanie. informacje dostał od Visy. Bo mimo ze karta jest rozliczana w złotówkach, Rayanair potraktował ją jak w euro i przewalutował płatność.

To okienko pokazuje się po pacnięciu na dodatkowe informacje, ale nie wszystkie karty Visa Electron są błędnie wydane; płaciłam w styczniu br. moją kartą wydaną w 2010r. i uwierzyłam zapewnieniom Ryanaira, że gwarantują kurs wymiany – efekt: obciążenie było wyższe o ponad 10%, złożyłam reklamację i 8 kwietnia br. usłyszałam od pracownicy banku, że Ryanair uznał częściowo moją reklamację (ok. 60%); przypadkiem tego samego dnia znowu chciałam zapłacić moją kartą (znowu wyskoczyło przewalutowanie), ale w związku z brakiem potwierdzenia rezerwacji użyłam innej karty Visa electron – wydanej w 2013r. i bez problemu zapłaciłam w złotówkach! (na dodatek nie wyskoczyła żadna informacja o przewalutowaniu); zgłosiłam sprawę w banku, bo nabrałam pewności, że to nie wina Ryanaira, tylko banku, który do rachunku złotówkowego wydał kartę rozliczaną w euro

michal84

witam mam pytanko przy dokonywaniu rezerwacji wpisalem imie, Jerz zamiast(Jerzy)co robic dzwonic do rayonera i zmieniac prosze o szybka odpowiedz?

Hubert Olender

Najnowsza zaktualizowana wersja poradnika dostępna jest tutaj: http://www.fly4free.pl/rezerw(...)

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Powered by WordPress